Felőrlődtünk a nagy csatában

A Mol-Pick Szeged elleni találkozóval kezdetét vette a férfi NB I 2016/17-es idénye az Eger SBS Eszterházy számára. A 9. fordulóból előrehozott mérkőzésen, egy félidőn keresztül oroszlánként küzdött a megyeszékhelyi gárda, a szünet után azonban felőrlődtünk a harcban.

Padla József térdsérülés, míg Szabó Péter az új idényre vonatkozó légiós korlát miatt kényszerült partvonalon kívülre, ami a második játékrészben hatott érzékenyen a csapatjátékra. Egy félidőn keresztül ugyanis remekül állt a lábán az idén nagy babérokra törő megyeszékhelyi gárda. A 285-szörös szlovák válogatott kapus, Richard Stochl hamar igazolta klasszisát, mindössze 12 percet kellett várni, hogy az egri közönség torkából először felharsanjon a „Riso, Riso, Riso” rigmus a körcsarnok lelátóján. A 40 éves hálóőr számos bravúrt bemutatva ragadtatta tapsra a drukkereket, egyúttal tartást sugározva társainak. Eközben Dobó Zsolt Bodó Richárddal vívott gólpárbajt. Kiváló átlövőnk, az első félidőben három találatig jutó szegedi poszttársát megelőzve, négy góljával a mezőny legeredményesebbjének bizonyult. A játék képéről sokat elárul, hogy a 19. percben még 7–7-es állás szerepelt az eredményjelzőn, de a szünetre is csak kétgólos előnnyel vonulhattak a Tisza-partiak. Egy perccel a félidő előtt Takács Bence térdsérülése okozott komoly riadalmat, irányító játékosunk a mérkőzés hátralévő részében már nem is tudott visszatérni a pályára.

A második játékrészben már kevesebb okunk lehetett az örömre. A vendégek negyedóra alatt kilenc gólt termeltek, miközben a mieinknek csak kétszer sikerült bevenni a Tisza-partiak kapuját. Folyamatosan nőtt a két csapat közti különbség, az 52. percben már tízgólos különbség (16:26) mutatkozott. A nagyobb lehetőségekkel bíró vendégcsapat egyre inkább felőrölte ellenfelét, fizikális fölényét kihasználva kamatoztatta nagyobb tudását. A hajrában már csak az jelentett kérdést, hogy vajon sikerül-e egyszámjegyű különbséggel zárni a találkozót. A választ alább olvashatják…

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–Mol-Pick Szeged 23–33 (11–13)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 860 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.

EGER: STOCHL – Vancsics 1, RADOJEVICS 4, Takács 2 (1), Petro 1, DOBÓ ZS. 5, ANTL 5. Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Kocsis Cs. 2, Dutra 1, Szűcs 1, Lezák 1, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond

SZEGED: Sego – Sostaric 1, BUNTIC 5, Källman 3, BLAZEVIC, Zubai 1, Skube 1. Csere: Pásztor (kapus) 1, Bodó 3, Gaber 2, GORBOK 3, Balogh Zs. 4 (3), Rodrigez 2, Petrus 2, BÓKA 5. Edző: Juan Carlos Pastor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1, 12. p.: 3–6, 18. p.: 6–7, 24. p.: 8–9, 36. p.: 12–16, 42. p.: 13–18, 48. p.: 14–23, 54. p.: 18–28.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.

Mestermérleg

Tóth Edmond: – Az első félidőt még fizikálisan is jól bírtuk, aztán a szünet után amikor kellettek volna a cserék, nem tudtam kihez nyúlni. Meghatározó játékosok hiányoztak a belső posztokról, nem tudtunk kellően frissíteni. A szabálymódosításokkal is éltünk, kicsit beavatva a nézőket az újdonságokba. Örülök, hogy bő félórán keresztül izgalmas meccset játszottunk a Szegeddel.

Juan Carlos Pastor: – Köszönet az egri szurkolóknak, akik második látogatásunk alkalmával is megtöltötték a csarnokot. A nyitott védekezésről hamar át kellett állnunk a hatos falra, ami eredményesebbnek bizonyult az egri támadókkal szemben. Jól küzdöttünk, mindenki kivette a részét a győzelemből.

Fotó: Szántó György