Fölényes győzelem a megyei találkozón

Látványos győzelmet aratott az SBS Eger Eszterházy férfi kézilabda csapata a Füzesabony felett. Az NB I/B keleti csoport 9. fordulójában Rosta István gárdája 39-20 arányban múlta felül szomszédokat.

SBS Eger-Eszterházy – Juhász ’99-Füzesabonyi SC 39:20 (20:8)
Eger, Eszterházy-csarnok, 350 néző. V.: Bujdosó, Mihály.

Eger: Kovács – Vancsics 1, Szilágyi 6, Kiss 4, Dobó 7 (1), Szűcs 3, Halász 4 (2). Cs.: Repóth (kapus), Menyhért 1, Kocsis 2, Szabó 6, Tóth 2, Lezák 1, Éliás, Zelei 1, Perjési 1.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3:2, 12. p.: 9:7, 18. p.: 12:7, 24. p.: 17:7, 36. p.: 24:10, 42. p.: 27:12, 48. p.: 31:16, 54. p.: 35:17.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/0.

Igazi rangadóra számított az, aki vasárnap este kilátogatott a Leányka úti Eszterházy csarnokba, ahol telt ház előtt játszotta a harmadik hazai meccsét az Eger. A rangadó ugyan elmaradt, de egy élvezetes mérkőzést láthattak a nézők.

Az első játékrész első felében még kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, de a találkozó 12. percében elnémultak a vendégek és a félidő utolsó percéig már nem is találtak az egriek hálójába. A házigazdák azonban lendületes támadással, remek védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel már a szünetre 12 gólos előnyre tettek szert.

A folytatásban egy kicsit felébredt a Füzesabony csapata, de érdemben már nem tudott beleszólni a mérkőzés alakulásába, végig az egriek akarata érvényesült. A tényleges kérdés már csak a gólkülönbség volt. A végére tizenkilenc góllal, 39:20 arányban múlta felül Rosta István csapata a füzesabonyi vendégeket.

Ezzel a győzelemmel az Eger továbbra is veretlenül, változatlanul három pont előnnyel vezeti a tabellát.

Az előttünk álló hétvégén az SBS Eger Eszterházy csapata Szegedre utazik majd a bajnokság 10. fordulójában. Legközelebb, hazai környezetben a Magyar Kupa következő mérkőzésén lép majd pályára az egri csapat, november 26-án, szerdán a Vác együttesével játsszák majd a visszavágót.