Fölényes győzelem Orosházán

A bajnokság 18. fordulójában Orosházára utazott az SBS Eger-Eszterházy csapata, ahol bajnokesélyeshez méltó, magabiztos játékkal szerezték meg az újabb két pontot.

Orosházi FKSE U23 – SBS Eger-Eszterházy 23:34 (13:16)
Orosháza, 100 néző. V.: Budai-Bock K., Varga P.

Eger: Kovács – Vancsics 3, Padla 8, Szabó P. 4 (2), Kocsis 4, Dobó 4, Szűcs 5. Cs.: Repóth (kapus), Kiss 1, Szilágyi 1, Lezák 1, Zelei, Menyhárt 3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:3, 12. p.: 3:7, 18. p.: 7:10, 24. p.: 11:12, 36. p.: 14:21, 42. p.: 15:24, 48. p.: 18:28, 54. p.: 19:31

Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2

A mérkőzés elején a vendégek hamar magukhoz ragadták az irányítást, sorra születtek a találatok. Az tizedik percben már 2:7-et mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban egy kisebb megtorpanás következett, az egri védelem egy kicsit megingott és ennek köszönhetően szerephez jutottak a házigazdák is. Az orosháziak becsülettel küzdöttek, volt, hogy már csak egy gól különbség volt a két csapat között. A félidő végére azonban kezdtek rendeződni az egriek sorai és a szünetre már három gólos előnnyel mehettek az öltőzőbe a vendégek.

A szünetről egy minden ízében egységes, küzdelemre kész egri csapat jött vissza a pályára és ez a játék minden részében megmutatkozott. A két gárda közötti különbség fokozatosan nőtt, és a mérkőzés 44. percében már tíz gólos volt az előnye Rosta István csapatának. Ez a lendület kitartott a meccs végéig, sőt fokozni is tudták a tempót a vendégek, így megérdemelten és magabiztosan nyerték meg a találkozót. A végeredmény 23:34 lett.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolc találatig jutó Padla József lett, de a Szabó, Kocsis, Dobó hármas is jó formában volt és a tavaszi szezonban, korábbi sérülése után, megszerezte első gólját Kiss Gergő is.

Ezzel a győzelemmel csapatunk továbbra is őrzi hat pontos előnyét a tabella élén. A következő fordulóban a Lajosmizse csapatát fogadja Rosta István együttese, de ezúttal rendhagyó helyszínen, Hevesen rendezik majd meg a találkozót.