Gajiccsal Radojevics tartotta a lépést

Története első veszprémi tétmérkőzésén kilencgólos vereséget szenvedett a 24-szeres magyar bajnok vendégeként az Eger SBS Eszterházy. Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője nyilatkozatában elmondta: megtisztelve érezték magukat, hogy a Telekom Veszprém a legjobbjait vonultatta fel ellenük.

Az álmoskásan kezdő rekordbajnok vendégeként villámrajtot vett a megyeszékhelyi férficsapat. Richard Stochl remek védéseit kellő alapot szolgáltattak erre az időszakra, szélről, betörésből és indításból is szereztek gólt Igor Radojevicsék. A férfi NB I tavaszi nyitányát jelentő összecsapáson, a 7. percben már 6–2-re vezettek a vendégek, amit elhűlve nézett a majd’ ezer fős publikum. Ekkor kezdett ébredezni a legjobbjait felvonultató Veszprém, s sorozatban lőtt nyolc találatával a 20. percre már négygólos előnyt (10–6) szerzett. A félidő hajráját ismét „megnyomta” a házigazda, s 14–10-ről a szünetre 18–10-re módosította az állást.
A második játékrész eleje ismét inkább az egrieké volt, akik igyekeztek tartani a lépést a címvédővel. A villámléptű Dragan Gajic robbanékonyságát kihasználva óriási tempót kezdett el diktálni a hazai csapat, a szlovén szélső pedig futószalagon szállította a gólokat. Az utolsó percben növelte tízgólosra előnyét a Veszprém, a végeredményt Menyhárt Máté állította be, aki higgadtan értékesítette az időn túli hétméterest.

A 15. forduló mérkőzésén:
Telekom Veszprém–Eger SBS Eszterházy 37–28 (18–10)
Veszprém Aréna, 900 néző. V.: Altmár K., Horváth M.
Veszprém: Alilovic – Marguc 3, Nagy L. 4, Sulic 4, Chema Rodríguez, Ilics 3, Ugalde 1. Csere: MIKLER (kapus), GULYÁS 3, Iváncsik G. 4, GAJIC 10 (3), Terzic, BLAGONTINSEK 2, Lékai 1, Ligetvári 2. Edző: Xavier Sabaté.
Eger: STOCHL – Aflitulin 3, Petro 1, Bajorhegyi 1, Kiss G., Dobó 2, ANTL 4. Csere: Repóth, Mátrai (kapusok), Szabó P. 1 (1), Lezák 1, Kocsis Cs., RADOJEVICS 8 (2), MENYHÁRT 5 (1), Vancsics 2. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 4–6, 18. p.: 9–6, 24. p.: 11–8, 36. p.: 21–13, 42. p.: 24–16, 48. p.: 28–20, 54. p.: 32–25.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

Így látták a főszereplők
Xavier Sabaté: – A sérülteket leszámítva, minden játékosom lehetőséget kapott. Mivel nem sok edzéslehetőségünk adódik, gyakoroltunk néhány variációt, amit szeretnénk használni a Barcelona ellen. Az Eger kiváló alanynak bizonyult. Nagy tempót diktáltunk, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy huszonhárom indításgólt szereztünk. Bízom benne, hogy a BL-meccsen is eredményesek leszünk. Inal Aflitulin és Füzi Dániel személyében olyan kézilabdázók kerültek Egerbe, aki minden bizonnyal nagy hasznára lesznek új klubjuknak. Mindketten remek sportemberek, kiváló játékosok.
Tóth Edmond: – Örülök, hogy a Veszprém a legjobbjait mozgósította a találkozóra, ami azért a NB I-ben ritka. Reméltem, hogy a szombati Barcelona elleni BL-meccsük előtt, jó felkészülésnek szánják ezt a találkozót. Bízom benne, hogy ebben tudtunk segíteni. Az elején, amíg tartott a lendület, próbáltunk gyors gólokat szerezni, felállt fal ellen már jóval nehezebb dolgunk volt. A kilencgólos vereség ellenére kimagasló egyéni teljesítményeket is láttam a csapatomban. Örülök, hogy a Veszprémből hozzánk került Inal Aflitulin is jó játékkal vette ki a részét a produkciónkból.
Inal Aflitulin: – Jól éreztem magam az összecsapáson. Az elmúlt hetekben néhány nap alatt három Ligakupa-mérkőzést is játszottunk, emiatt talán egy kicsit fáradtabban mozogtam. Az eredménytől függetlenül sikeres hatvan percen vagyunk túl, új játékosként ez a találkozó is remek alkalmat kínált arra, hogy több támadási variációt is kipróbáljak a társakkal. Jövő héttől fontos meccsek várnak ránk, amelyeket győztesként szeretnénk zárni.
Iváncsik Gergő: – Le a kalappal az Eger előtt, amely bebizonyította, hogy sokra hivatott. Az első félidő nagy részében, majd időnként a másodikban is ott voltak mellettünk. Néhányak egészen kimagasló teljesítményt nyújtottak. A vb után most kezdünk visszazökkenni az itteni légkörbe, ezért olykor még döcögött a játék. A felkészülésünket jól szolgálta a találkozó.

Fotó: Bók Tamás