Győzelem a PLER II ellen, maradtunk az élen

Bár előzetesen bizonytalan volt, hogy vasárnap este a fővárosiak kiket hoznak el Egerbe az élvonalban szereplő csapatukból, végül az NB I-ből alaposan megerősített gárdának sem sok sikerélménye a Körcsarnokban.

A mérkőzés elejétől kezdve dinamikusan, gyorsan és ötletesen játszott SBS-Eger, talán meglepő módon inkább a hazai csapatot jellemezték a közvetlen indulások és a gyors középkezdésből a rendezetlen védőfalra rávitt labdák. Pedig ez elsősorban a fiatal játékosokból álló PLER II-t fémjelezte az elmúlt fordulókban. A budapestiek az első játékrész közepén ugyan megközelítették a hazai csapatot egy gólra, de Csík mester időkérése rendet rakott a fejekben, és újra az ellentmondást nem tűrően játszó egrieket láthatta a közönség. Ennek az eredménye: 10 gólos hazai vezetés a szünetben.

A második félidőben tovább folytatta lehengerlő játékát csapatunk – már 15 góllal is vezettünk –, de aztán a támadásoknál a koncentráció kissé alábbhagyott, emellett a PLER játékosai sem találkoztak már olyan kemény védőfallal, mint korábban. Így ugyan kozmetikáztak a vendégek az eredményen, de a lényegen már nem tudtak változtatni, az SBS Eger-Eszterházy begyűjtötte negyedik győzelmét, és ezzel – ha csak jobb gólkülönbséggel is – továbbra is vezeti a tabellát.

Csík János:

A rutin és a tapasztalat nekünk kedvezett a mérkőzésen. Bár az elején szoros volt az állás és apróbb hibákat is vétettünk, de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy mindkét csapat gyorsan szeretett volna jó eredményt elérni. A kapott gólok számával nem vagyok elégedett, 20 gólnál többet nem vártam. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a fiúk egyre jobban játszanak, a vasárnapi meccsen már láthattunk olyan dolgokat, amik a szemet gyönyörködtetik. Legközelebb a Szeged II-vel csapunk össze. Nehezítheti a dolgunkat, hogy 300 km-t kell utaznunk az ellenfélhez, és az is elképzelhető, hogy az első csapatból is lehoznak majd játékosokat. Szóval nem lesz egyszerű, de mi oda is győzni megyünk. Ha nehéz is lesz, akkor is meg kell nyerni a meccset.

SBS Eger-Eszterházy – PLER Budapest II. 38-27 (23-13)

Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. Játékvezetők: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó

Eger: Repóth – Pálos 8, Szabó P. 7, Kiss 5, Kocsis Cs. 2, Padla 6, Lezák 1 Csere: Kőrizs (kapus), Pánczél 4, Zalai 2, Szilágyi 1, Nyeste 1, Menyhárt 1

Hétméteresek: 5/4, illetve –

Kiállítások: 8 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-1, 12. p.: 6-3, 18. p.: 9-7, 24. p.: 16-10, félidő: 23-13, 36. p.: 27-14, 42. p.: 30-16, 48. p.: 32-19, 54. p.: 35-23.

Következik: Pick Szeged II. – SBS Eger-Eszterházy (október 12., szombat, 14.00)