Győzelem az utolsó fordulóban

Hatgólos győzelemmel zárta szereplését az NB I/B keleti-csoportjának 2013/2014-es kiírásában az SBS Eger-Eszterházy csapata. A 26., egyben utolsó fordulóban Törökszentmiklóson vendégszerepeltek Csík János tanítványai.

Claas-Törökszentmiklósi KE–SBS Eger Eszterházy SzSE 22:28 (10:16)
Törökszentmiklós, 150 néző. V.: dr. Janáky Cs., Temesi P.

Eger: Repóth – Lezák 5, Pánczél 4, Kiss G., Kocsis CS. 7, Szabó P. 5 (5), Pálos 2. Cs.: Kőrizs (kapus), Szűcs B. 2, Szabó T. 1, Zalai, Padla 2, Menyhárt, Szilágyi D.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:2, 12. p.: 5:5, 18. p.: 6:7, 24. p.: 9:11, 36. p.: 14:19, 42. p.: 15:23, 48. p.: 17:24, 54. p.: 21:25.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.

A bajnokság utolsó fordulója előtt már eldőlt, hogy kik állnak majd a dobogón. A Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK végezett az első helyen, az SBS Eger Eszterházy a második helyen zárta a bajnokságot, míg a dobogó legalsó fokán a Nyír-Flop-Holding-Nyíregyháza csapata végzett.

Az ezüstérmes egriek számára tehát már nem volt tétje a szombat délutáni találkozónak, de a szép szezonzárás, valamint az utolsó közös mérkőzés Csík János edzővel kellően motiválta a csapatot. A házigazdáknak már több izgulnivalójuk volt az utolsó fordulóban, hiszen számukra többesélyes volt még, hogy hányadik helyen zárnak majd a bajnokságban.

Az első félidő jelentős részében fej-fej mellett mentek a csapatok, kiegyenlített küzdelem zajlott. Bő húsz percig felváltva estek a gólok, bár a Törökszentmiklós csak egyszer tudta megszerezni a vezetést.  Az Eger négyszer jutott büntetőhöz, amit mindegyik alkalommal értékesíteni tudott. A vendégek egy jól sikerült hajrával zárták az első játékrészt és 10:16-os állásnál, megnyugtató előnnyel mehettek az öltözőbe.

A második félidőben jól kezdett az Eger, növelni tudták a különbséget, azonban a 43. perctől egy tízperces hullámvölgybe kerültek, amikor is a házigazdák hat góllal lettek gazdagabbak. Ennek ellenére az egriek győzelme nem forgott veszélyben, a hajrában még sikerült szépíteni. Csík János tanítványai hatgólos győzelmet arattak a Törökszentmiklós otthonában, a találkozó 22:28-as végeredménnyel zárult.

Fotó: Szántó György