Győzelemmel háláltuk meg a város támogatását

Két nappal azután, hogy az egri városvezetés mentőövet dobott a nehéz anyagi helyzetbe került egyesületünknek, az SBS-Eger új lendületet vett a bajnokság hajrájára. A Kecskeméti TE legyőzésével életben tartottuk reményeinket az élvonalbeli tagság meghosszabbítására.

Az első percek bizonytalanságát kihasználva kétgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, de a lendületük nem tartott sokáig. Elsősorban a parádés formában védő Balogh Tibor védéseinek és Simon Machác gólerős játékának köszönhetően 1–3-as állásról a 20. perchez közeledve már 9–5-re vezettünk. Állandósul a 4-5 gólos különbség, így már a szünetre is megnyugtató előnnyel vonulhattunk.
Érdemben a fordulást követően sem változott a játék képe. A mieink fölényben kézilabdáztak, a kecskemétiek nehezen találtak fogást rajtunk. A legnagyobb különbség a 41. percben mutatkozott, amikor 21–12-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában még sikerült faragni hátrányából a vendégcsapatnak, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Három mérkőzéssel a bajnokság zárása előtt három pontra csökkent a hátrányunk a már bennmaradó helyen álló, de egy meccsel kevesebbet játszó NEKA, Dabas duó mögött.

A férfi NB I. 22. fordulójában:
SBS-EGER–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 32–25 (13–9)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: BALOGH T. – Lezák 3 (1), Szuharev 1, MACHÁC 9, KISS G., Eszteki 3, Tóth R. 3. Csere: Seprős (kapus), Molnár B. 1, Pulay 4 (1), Gavidia 1, Bernatonis 1, Tóvizi 1, Lakosy, Száva 2, Szepesi N. 3. Edző: Tóth Edmond
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás M. 2, Enomoto 2, VETÉSI 6, Szrnka, Hiramoto 1,  Menyhárt 5 (4). Csere: Marczika (kapus), Mazák L., Horváth A. 5, Országh 2, Simon B. 1, Karai 1, Szeverényi. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 3–3, 18. p.: 8–5, 24. p.: 11–7, 36. p.: 16–11, 42. p.: 21–13, 48. p.: 25–17, 54. p.: 30–22.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4.