Győzelemmel kezdtek a juniorok is

A bajnokság tavaszi szezonjának első mérkőzését hazai pályán, a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban játszotta a junior csapat, ahol a Kecskemét együttese volt az ellenfél. A találkozó egri győzelemmel zárult.

SBS Eger Eszterházy SZSE –EVSI – KTE Kisokos 30:27 (14:16)

Pereverzia Mihály

Pereverzia Mihály, a junior csapat edzője: – Az első félidőben a hazai csapat kezdte jobban a 15. percben már 9:6 volt az állás. A folytatásban a vendégek előbb felzárkóztak, majd át is vették a vezetést, amit a félidő végére két gólra csökkentett a hazai gárda. Az eredményjelző 14:16 mutatott harminc perc után.

A második félidőben az egri fiúk védekezése nagyon sokat javult, ennek köszönhetően a 10. perc után már a vezetést is sikerült megszerezni (19:18). A védekezés és támadás egyre olajozottan működött, fokozatosan növeltük az előnyünket (18. perc 27:20). A hátralévő időben szinte mindenki a pályára lépet, de sajnos a sorozatos kettő perces büntetéseknek köszönhetően sikerült felzárkóznia a kecskeméti alakulatnak. A mérkőzés végeredménye 30:27 lett.

A csapat: Jenei Dávid, Posta Bence, Miskolci Ábel (2), Takács Gergely, Menyhárt Máté (8), Zelei Botond (10), Molnár Ádám (1), Vas Dániel, Nagy Gergely (4), Péter Atilla, Péter Gábor (1), Hasilló Norbert (1), Dér Balázs, Nádasdi László (1), Czeglédi Nándor, Szécsi Boldizsár (2).

Nagyon fontos mérkőzés volt a számunkra, hiszen ezzel a győzelemmel továbbra is versenyben vagyunk a dobogóért. Mindenkit dicsérettett érdemel.