Győzelemmel zártuk a Ligakupa küzdelmeit

Az idegenben elszenvedett tízgólos vereség után hazai pályán háromgólos győzelmet aratott az SBS-Eger a Sport36-Komló ellen, így összesítésben hét találattal elveszítette a Ligakupa elődöntős párharcát.

A legjobb négy jelentette a végállomást a mieink számára 2020/2021-es Ligakupa küzdelmeiben. Az Ózd, a DEAC, a Nyíregyháza és a PLER-Budapest után a Komló túl nagy falatnak bizonyult a mieink számára. Az elődöntős párharc végkimenetelét alapjaiban meghatározta az első összecsapás, ahol a hazai pályán játszó baranyai gárda 33–23-ra legyőzte a mieinket.
Az egri visszavágón hiába vezettünk a 10. percben már 7–4-re, a vendégek öt perc alatt egyenlítettek (9–9), s folytatásban ki-ki mérkőzés alakult. Felváltva vezettek a csapatok, Tóvizi Tamásék csak a végjátékban sikerült bebiztosítani a győzelmüket. Az utolsó hét percben kétgólos hátrányból (26–28) fordítottak a mieink.

A Szerencsejáték ZRT. férfi Ligakupa elődöntő 2. mérkőzése:
SBS-EGER–SPORT36-KOMLÓ 32–29 (15–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 200 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
EGER: Balogh T. – Tóth R. 3 (1), Rédei 5, Szepesi N., Kovács M. 4, Schmid 4, Holdosi 1. Csere: Moscoso (kapus) Lezák 2 (1), Száva 3, Tóvizi 7, Mándy 1, Szuharev 2. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Vaskó 1, Oláh T. 2, Takács 4, Jóga, Sunajko 7, Hoffmann 1. Csere: Szilágyi (kapus), Szkokán 3, Balázs S., Grünfelder 3, Csomor 2, Melnyicsuk 6 (2), Metcz, Dobi, Kovácsevics. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 8–6, 18. p.: 10–10, 24. p.: 13–14, 36. p.: 19–19, 42. p.: 22–23, 48. p.: 26–27, 54. p.: 28–28.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Továbbjutott: a Sport36-Komló 62–55-ös összesítéssel.