Ha egy üzlet beindul!

Az FTC vendégeként megduplázta bajnoki pontjai számát az SBS-Eger együttese. A mieink három napon belül másodszor járhattak győzelmi örömtáncot, s tovább javítottak helyezésükön a bajnoki tabellán.

A mérkőzés nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott. Egyszer az FTC, másszor az Eger vezetett, de három gólnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. A fordulópont az utolsó negyedórában következett, amikor 24–24-ről ismét a vendégek kerültek lépéselőnybe. A 49. percben már 24–27-es állás szerepelt az eredményjelzőn, s innen már nem volt visszaút a zöld-fehéreknek. A kegyelemdöfést az egész mérkőzésen parádézó Schmid Péter adta meg a hazaiaknak, aki fél perccel a vége előtt csapata harmincnegyedik, saját maga hetedik találatát szerezte.
A csapat ezúttal is jelesre vizsgázott, megfűszerezve több kiemelkedő egyéni teljesítménnyel. Balogh Tibor ismét extra teljesítményt nyújtott a kapuban, míg Lezák Áron, Szuharev Lev és Schmid Péter a kiváló mezőnymunka mellett gólerős játékával is felhívta magára a figyelmet.
Az SBS-Eger hat mérkőzés után négy ponttal a bajnoki tabella 11. helyén áll.

A férfi NB I. 15. fordulójának mérkőzésén:
FERENCVÁROSI TC–SBS-EGER 33–34 (17–16)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Bóna Sz., Földesi Cs.
FTC: Deményi – BUJDOSÓ 6 (1), Schäffer 2, Andjelics 2, FÜZI 5, Mikita 3, Kovacsics 4. Csere: Zernovic (kapus), Schuch, Ónódi-Jánoskúti 2, BOGNÁR A. 7, Pordán 1, Prainer, Bohács, Nagy B. 1. Edző: Horváth Attila
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 1 (1), Rédei 1, Machác 3, Kiss G., Bernatonis 3, Holdosi 2. Csere: Moscoso (kapus), LEZÁK 10 (5), SZUHAREV 5, Kovács M. 2, SCHMID 7. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 12. p.: 7–6, 18. p.: 8–10, 24. p.: 13–12, 36. p.: 20–18, 42. p.: 22–21, 48. p.: 24–26, 54. p.: 27–29.
Kiállítások: 16, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 8/6.

Fotó: Bók Tamás