Hajdúnánás – Eger: Egy híján tíz közte

Férfi kézilabda NB I/B Keleti-csoport, 7. forduló

Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE – SBS Eger Eszterházy SZSE 23:32 (11:14)
Hajdúnánás, 200 néző. Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor
Eger: Repóth – Pálos 5, Szabó P. 9, Kiss 3, Kocsis 3, Padla, Lezák 1 Csere: Kőrizs, Pereverzia (kapusok), Pánczél 2, Zalai 5, Szilágyi 2, Nyeste 2, Szabó T., Terenyei Á., Menyhárt
Hétméteresek: 0/0, illetve 3/3
Kiállítások: 8 perc, illetve 10 perc
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 12. p.: 5-5, 18. p.: 7-10, 24. p.: 10-13, 36. p.: 13-18, 42. p.: 17-21, 48. p.: 18-26, 54. p.: 20-29.

Hetedik bajnoki győzelmét ünnepelhette az elmúlt hétvégén az SBS Eger-Eszterházy SzSE férfi kézilabdacsapata. A keleti csoport hetedik játéknapján a listavezető egriek Hajdúnánáson vendégszerepeltek és 32-23-as sikerrel távoztak. Csík János vezetőedző csapata esélyesként látogatott a hajdúsági településre és eredményesen vette fel a küzdelmet az alsóházhoz tartozó ellenfelével. A mérkőzés elején még állta a sarat a Hajdúnánás, negyedórán át döntetlen körüli állás jellemezte az összecsapást.

Az első félidőt sok kihagyott helyzet jellemezte, de a mieink így is háromgólos előnnyel mehettek az öltözőbe. Fordulás után fizikai fölényét kihasználva fokozatosan növelte előnyét a vendégcsapat, és ezzel együtt fáradtak el a hazaiak. A hajrában már a tízgólos különbségért hajtott a hevesi együttes, de ez alkalommal ezt nem sikerült megszerezni. Ki kell emelni Szabó Pétert, aki ezúttal is szállította a gólokat, összesen kilencszer talált az ellenfél hálójába. Az Eger csapata pontelőnnyel vezeti a tabellát.

Csík János:
– Mint minden idegenbeli mérkőzésnek, ennek is megvoltak a nehézségei. Készültünk ellenfelünk játékából, de sok hibát vétettünk az első felvonásban. A második félidőben már érvényre juttattuk nagyobb tudásunkat, és megérdemelten nyertünk.

Hadas Sándor:
– A 40. perc után valóban kiütköztek azok az erőnléti gondok, azok a taktikai hibák, azok az egyéni fegyelmezetlenségek, amelyek után az Eger több gólt tudott a mérkőzésen szerezni.

November 2-án a 13. fordulóból előrehozott mérkőzésen, a harmadik helyen álló Törökszentmiklós látogat a Kemény Ferenc Sportcsarnokba. Az összecsapás 18 órakor kezdődik.

Fotó: Szántó György