Harminc percig bizakodhattunk

Egy félidőn keresztül tartotta a lépést a Komlóval az SBS-Eger, a szünet után azonban kinyílt az olló. A második félidőt 5–0-ás rohammal kezdő baranyaiak gyorsan szertefoszlatták a pontszerzésről szőtt álmainkat.

Negyvennyolc órával a mérkőzést megelőzően hidegzuhanyként érte a csapatot Kiss Gergő sérülése, aki edzésen szenvedett részleges bokaszalag-szakadást. A kiváló védekező specialista mellett Rolandas Bernatonis sem léphetett pályára a baranyaiaknál, a litván balátlövő térde továbbra sem százszázalékos.
Ugyanakkor hosszú kihagyás után láthattuk ismét a pályán Rédei Istvánt, akinek a 44. percben piros lap miatt kellett elhagyni a pályát. Kiválásával újabb csapás érte a csapatunkat, ami után már nem volt visszaút.
A bíztató első félidei játékot halványabb második követte, amit könyörtelenül kihasznált a Komló. Az 53. percben már a tízgólos különbségért (29–20) támadhatott a hazai csapat, innen sikerült a hajrában kozmetikázni az eredményen.

A férfi NB I. 1. fordulójának mérkőzésein:
SPORT36-KOMLÓ–SBS-EGER 32–27 (13–13)
Komló, 500 néző. V.: Bócz, Wiedemenn.
KOMLÓ: Granic 1, Djurdjevics (kapusok), Kovácsevics, Zobec 10, Jóga, Vaskó 4, Grünfelder 1, Oláh T. 1, Balázs S., Sunajko 3, Jerkovic 6, Takács B. 5, Szkokán, Csomor 1, Metcz, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint.
EGER: Balogh T., Moscoso (kapusok), Holdosi 3, Machac 7, Tóvizi, Kovács M. 2, Lezák 4, Tóth r. 3, Rédei, Schmid 2, Száva 1, Szuharev 5, Mándy. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–5, 18. p.: 9–9, 24. p.: 10–10, 36. p.: 18–14, 42. p.: 21–17, 48. p.: 27–19, 54. p.: 29–21.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Fotó: Huszár Márk