Három rossz félidő, de két győzelem Hatvanban

Az Eger SZSE U14-es csapata 13 meccs után 10 győzelemmel rendelkezik. Hatvanban a házigazdákat és a Salgótarjánt is legyőzték. Aktuális utánpótlás-összeállításunkban négy korosztály eredményei szerepelnek. Edzőként Tamás Tamás, Benei Ákos és Hevér Tibor értékel.

U20, I. osztály, Kelet
A 17. fordulóban:
MEZŐKÖVESDI KC–EGER SZSE 33–27 (16–15)
Az egri góldobók: Kerezsi 7, Juhász P. 6, Oláh N. 3, Bajzát Zs., Szabó B., Bata B., Molnár-Nagy M. 2–2. Lukács B., Ádám G., Sipos Á. 1–1.
TAMÁS TAMÁS edző: – A szomszédvári rangadó mindig pikáns mérkőzés. Sajnos túlzottan görcsössé vált a csapat, ami rányomta a bélyegét a befejezésekre. A védekezést nem érheti kritika, ahogy a helyzet kialakítást sem, de a góllövésben feltétlen javulni kell. Előre tekintünk és igyekszünk kijavítani a hibákat!
Következik: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Eger SZSE, március 18., szombat, 16.00.
***
U20, III. osztály, C-csoport
A 14. fordulóban:
SÁROSPATAKI TC–EGER SZSE II. 41–27 (22–12)
Az egri góldobók: Kerek K. 10, Tóth Z. 5, Lehnert P. 4, Sebestyén B.. Lukács D. 3–3, Lukács T. 2.
BENEI ÁKOS edző: – Még mindig megtizedelve betegségek és sérülés miatt hiányos kerettel utaztunk. A csapat mindent megtett, hogy emelt fővel hagyjuk el a játékteret. Gratulálok a fiúknak!
Következik: Eger SZSE II.–Hajdúböszörményi TE, március 17., péntek, 17.30.
***
U18, I. osztály, Kelet
MEZŐKÖVESDI KC–EGER SZSE 34–26 (20–14)
Az egri góldobók: Dér-Herendovics B. 8, Humicskó B., Márton I., Juhász L. 4–4, Sipos Á. 2, Kovács R., Papp Á., Zombori I., Tímár B. 1–1.
HEVÉR TIBOR edző: – A mérkőzés már a bemelegítésnél eldőlt. Végig enerváltan kézilabdáztunk. Már az első félidő végére tetemes hátrányba kerültünk, ami a második félidőre tovább nőtt. A végére sikerült kicsit faragni a hátrányból, de így is nagyarányú vereséget szenvedtünk. Értetlenül állok a történtekkel szemben. Ez a hozzáállás, morál nem volt eddig jellemző a csapatra. Ha nem is ment a játék, mindig küzdöttünk becsülettel. Két hetünk van rendezni a sorokat és bebizonyítani leginkább magunknak, hogy ez egy pillanatnyi killengés volt.
Következik: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Eger SZSE, március 18., szombat, 14.00.

***
U14, II. osztály, I-csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A  7. fordulóban (Herman Gimnázium, Miskolc):
EGER SZSE–FC HATVAN 16–15 (10–7)
Az egri góldobók: Tarkó A. 4, Szabó L. 3, Majoros B., Berger P., Veres I. 2–2, Kovács B., Erdélyi B., Vratarics M. 1–1.
SALGÓTARJÁNI SKC–EGER SZSE 12–21 (7–7)
Az egri góldobók: Veres I. 7, Szabó L. 6, Tarkó A. 3, Kovács B., Erdélyi B., Majoros B., Berger P., Madarasi M. 1–1.
HEVÉR TIBOR edző: – A Hatvan ellen végig álmosan, lassan, sok hibával kézilabdáztunk, emiatt az utolsó másodpercekig meccsben tartottuk az ellenfelet. Szerencsére a végén szerzett gólunkra már nem érkezett válasz. A Salgótarjántól az első körben egygólos vereséget szenvedtünk. Fontos volt a meccs, ennek ellenére az első félidőben ugyanúgy játszottunk mint a Hatvan ellen. A második félidőben azonban a csapat az igazi arcát mutatta, aminek köszönhetően sima, kilenc gólos győzelmet arattunk. A miskolci fordulón a két meccsből összesen egy félidőt játszott úgy a csapat, ahogy tud és ahogy azt elvárom tőlük. A saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy senkit sem vehetünk félvállról, hiszen ha nem komcetrálunk bárkitől kikaphatunk. Gratulálok a csapatnak a 4. félidőhöz! Az első háromból tanuljunk és gyorsan felejtsük el!
A 8. fordulót március 19-én Ózdon rendezik.
***
Kisiskolás Bajnokság, U10, II. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A 3. fordulóban Mezőkövesden szerepeltek a csapataink, ahol a DVTK és a házigazda MKC csapatával mérkőztek a mieink. Ebben a korosztályban nincs eredményszámlálás.
EGER SZSE-HUNYADI: Csufor Dániel, Burkus Bence, Fodor Balázs, Hajdú Vendel, László Márk, Petrusz Ákos, Balog Balázs, Jakab-Réti Nimród, Kovács Mihály, Császár Csongor, Elek Kornél
MOLNÁR KRISZTINA edző: (nem kapunk értékelést)
EGER SZSE-PÁSZTORVÖLGY: Pósa Ábel, Filep Zalán, Horváth-Suhajda Borisz, Berczi Zsombor, Bujdosó Máté, Nagy Botond
TAMÁS TAMÁS edző: – Szépen látszik a fejlődés a csapaton. Dolgozni kell még a összjátékon de úgy gondolom, mindenki nagyon várta és élvezte, hogy végre játszhatott is!