Hasznos edzőmeccs Gyöngyösön

A téli felkészülési időszak első edzőmérkőzését játszotta az SBS Eger-Eszterházy csapata. Ellenfelük a B. Braun Gyöngyös együttese volt.

B. Braun Gyöngyös – SBS Eger-Eszterházy 34-25 (20-11)
Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, játékvezetők: Rutka, Paulovics

Egri gólszerzők: Szűcs 2, Szabó P. 6, Lezák 3, Vancsics 1, Padla 5, Dobó 5, Zelei 3
Gyöngyös: Sándor 4, Ivancsik 6, Tóth Á. 12, Nagy B. 5, Munkácsi 1, Koncz 6

Hetesek: 1/1 ill. 2/2
Kiállítás: 6 ill. 8 perc

Az eredmény alakulása: 6. p. 6:3, 12. p. 11:4, 18. p. 14:8, 24. p. 19:9, 36. p. 23:14, 42. p. 26:17, 48. p. 29:18, 54. p. 31:21

Rosta István
fotó: Lénárt Márton

Rosta István, az SBS Eger-Eszterházy edzője: – Túl vagyunk az első edzőmeccsen, amire a Gyöngyös csapata kért fel minket, mi pedig elfogattuk a meghívást. Azt gondolom, hogy nagyon hasznos volt, még ha nem is komplett gyöngyösi csapattal, de mégis egy NBI-es csapattal játszottunk és azért láttuk a más tempót, más iramot.

Az első félidőben látszott is a fiúkon, hogy ez szokatlan volt nekik. Ennek ellenére nem vagyok elégedett a mérkőzéssel. Azok a hibák, amelyek eddig éles meccseken előjöttek, azok most is láthatók voltak. Bizony ezeket orvosolni kell, ha előre akarunk lépni. Attól függetlenül, hogy a fiúk fáradtak voltak az alapozó időszak miatt, de ez nem lehet kifogás, hiszen az ellenfél is az ilyenkor.

Nagyon sok dolog nem tetszett nekem, de a második félidő már jobb volt. Egyrészt az eredményt tekintve, másrészt a játék hőfokát nézve. Egy-két játékos teljesítménye is feljavult, és akik beálltak cserébe, azok is többek tettek hozzá, mint az első félidőben játszók. Nagy egészében azonban látni, hogy mennyivel előrébb tart a Gyöngyös, még ilyen összeállításban is. Mindenképpen elemzésre vár ez a mérkőzés, visszanézzük, és a hibákon megpróbálunk javítani.