Hat gól az egri előny

A mérkőzés nagy részében extázisban kézilabdázva, hatgólos előnyt harcolt ki az Eger SBS Eszterházy a vendég Orosházával szemben a Ligakupa elődöntőjének első összecsapásán. A sérülésektől tizedelt megyeszékhelyi gárda óriási tartásról tett bizonyságot.

Egri oldalon különböző okok miatt Szabó Péter, Kiss Gergő, Füzi Dániel, Menyhárt Máté és Fernando Skrebsky Dutra sem állhatott Tóth Edmond vezetőedző rendelkezésére, így három kapussal és mindössze tizenegy mezőnyjátékossal, köztük az éles meccsszituációra még nem alkalmas Takács Bencével várta az Orosháza elleni összecsapást a megyeszékhelyi gárda. A maroknyi sereg azonban óriási tartásról tett bizonyságot.
Nehezen indult ugyan az egri gépezet, hiszen az első találatra a 8. percig kellett várni, s ekkor a vendégek már három gólnál jártak. Negyedóra elteltével érte el az üzemi hőfokot a házigazda, s az utolsó bő tíz percben 8–2-es szériával utasította maga mögé riválisát.
A fordulás után csak tovább nőtt az egriek előnye. A 42. percben már hat (20–14), majd a 49. percben már hétgólos (24–17) vezetés is szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában számos játékvezetői ítélet sújtotta mindkét csapatot, rengeteg kiállítás borzolta a kedélyeket. Az egrieknek azonban helyén volt a szíve, s mindig akadt olyan kézilabdázó, aki góllal lendítette át a csapatot a nehézségeken.

Ligakupa, elődöntő, 1. mérkőzés:
Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE 28–22 (13–10)
Eger, körcsarnok, 500 néző. V.: Sándor, Szikszay.
Eger: STOCHL 2 – Vancsics 2, I. Radojevics 4 (1), BAJORHEGYI, PETRO 3, Szadovij 2, ANTL 8 (3). Csere: Repóth (kapus), AFLITULIN 2, Dobó 4, Lezák 1. Edző: Tóth Edmond.
Orosháza: Szabó L. – Komporály, OLÁH T. 4, Morva 1, Markovszki, Z. Radojevics 3, John 2. Csere: Miklós, Herjeczki (kapusok), Srsen, KNEZEVICS 5 (4), Németh G., Antla, Ferenczi 2, Tárkányi 2, Pásztor M. 3. Edző: Buday Dániel.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3, 12. p.: 2–5, 18. p.: 7–8, 24. p.: 10–8, 36. p.: 16–13, 42. p.: 20–15, 48. p.: 23–17, 54. p.: 24–19.
Kiállítások: 16, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4.
Tóth Edmond: – Büszke vagyok a srácokra, hogy a szombati vereség után, így összeszedték magukat. Rengeteg nehézséggel küzdünk, szinte a porainkból eszméltünk fel. Örülök, hogy ennyien ki tudtunk állni. Ötven százalék az esélyünk a döntőbe jutásra.
Buday Dániel: – Érdekes találkozó volt, nagyon kíváncsi lennék a mérkőzés videofelvételére. Nem mindennapi körülmények között szenvedtünk vereséget. Gratulálok a hazaiaknak, majd Orosházán kiderül, hogy ez az eredmény mit jelent a végelszámolásnál.

A párharc visszavágóját április 6-án rendezik Orosházán.