Helytálltak a fiatalok

A 46. és az 55. perc között 8–1-es szériát produkált a Csurgói KK, amivel a maga javára fordította az eredményt az addig vezető DVTK-Eger együttesével szemben. Fiataljaink tíz perces hullámvölgyet leszámítva remekül helytálltak Somogyban. Moscoso Péter Carlos (képünkön szemből) személyében újoncot is avattunk!

Három nap alatt másodszor indult Csurgóra a DVTK-Eger, a szerdai Ligakupa-találkozót követően ezúttal bajnoki fellépést várt a csapatra Somogyban. Tóth Edmond vezetőedző hat játékosnak adott pihenőt, Bajorhegyi Ádám, Rolandas Bernatonis, Dobó Zsolt, Gregor Lorger, Rédei István és Szepesi István nélkül igyekeztünk felvenni a versenyt a hazaiakkal.
Fiataljaink remekül helytálltak, hiszen egészen az 50. percig csak futott az eredmény után a Csurgó. A legnagyobb különbség a 13. percben 3–8-as állásnál mutatkozott. A 46. és az 55. perc között azonban 8–1-es szériát produkált a házigazda, amivel a maga javára fordította az eredményt. A mindössze tíz mezőnyjátékossal szereplő egri gárda kiválóan küzdött, az erőfölény és a nagyobb tapasztalat a végére döntőnek bizonyult.
Moscoso Péter Carlos NB I-es mérkőzésen először kapott bizonyítási lehetőséget. A 18 éves hálóőr az egri klub egyik nagy reménysége.

A férfi NB I 23. fordulójának mérkőzése:

CSURGÓI KK–DVTK-EGER 31–27 (13–15)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 500 néző. V.: Réti, Szedmák.
CSURGÓ: Zaponsek 1, Füstös Á. (kapusok),  Vasics 2, Varjú, Hanusz 2, Toskic 2, Cehte 3, Szeitl 1, Oslak 1, Kerkovits 3 (3), Hadziomerovic 3, Kovacevic 5, Asztrasapkin 4, Nagy Sz. 4, Farkas T. Edző: Bencze József.
EGER: Repóth, Moscoso (kapusok), Molnár B. 9 (4), Kiss G., Vaskó 2, Füzi 1, Lezák 3 (2), Szepesi N., Tóth R. 3, Takács 4, Hegedüs M. 3, Schmid 2. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. perc: 3–7, 18. p.: 7–9, 24. p.: 9–12, 36. p.: 16–18, 42. p.: 18–22, 48. p.: 22–23, 54. p.: 27–24.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.