A helyzetkihasználás miatt bosszankodhatunk

A hajrában elkövetett pontatlanságokért nagy árat fizetett az Eger SBS Eszterházy Csurgón (22–20). A találkozót követő sajtótájékoztatón Tóth Edmond (képünkön) és Bencze József mellett Bajorhegyi Ádám és Balogh Tibor osztotta meg gondolatait az összecsapásról.

Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – NB I-es csapatként harmadszor szerepeltünk Csurgón, s ezúttal álltunk a legközelebb a pontszerzéshez. Az első és a második félidőben is elég sokáig vezettünk, de a hajrában sajnos sok ziccereket, átlövéseket hibáztunk. Idegenben egy ilyen rangadót ennyi pontatlan lövéssel nem lehet megnyerni. A védekezésünk ugyan ezúttal is jól működött, a vereség a gyenge helyzetkihasználás számlájára írható. Ezúttal ennyire futotta, a következő mérkőzéseken igyekszünk javítani.

Bencze József, a csurgóiak vezetőedzője: – Parázs küzdelmet láthatott a közönség. Idén egy nagyon erős, kiegyensúlyozott teljesítményre képes Eger színesíti az NB I-et. Szinte végig szenvedetünk. A második félidő derekán Balogh Tibor kapuba állása hozott olyan fordulatot a mérkőzésbe, amely a győzelemhez segített bennünket. Óriási szerencsénk volt, ennyi kihagyott helyzettel borzasztó nehéz mérkőzést nyerni. Nagyon meg kell becsülnünk ezt a két pontot.

Bajorhegyi Ádám, az egriek védekező játékosa, aki lábujjsérülés miatt ezúttal nem lépett pályára: – A mérkőzés utolsó tíz percében került olyan fölénybe a Csurgó, amivel sikerült megnyerniük az összecsapást. Végig éreztem az erőt a társakban, hittem benne, hogy meglehet ez a győzelem. Néhány felelőtlen megmozdulás miatt most bosszankodhatunk a vereség miatt.

Balogh Tibor, a csurgóiak kapusa: – Nagyon sokat készültünk az Egerből. Tudtuk, hogy Richard Stochl klasszis formában véd, a védekezésük pedig minden csapat számára komoly fejtörést okoz. Csapatként küzdve kerekedtünk az ellenfelünk fölé. Ha a folytatásban is ilyen mentalitással kézilabdázunk, sok szép sikerben lehet még részünk.