Hibátlan teljesítménnyel zártuk a csoportkört

Elsőként jutott a Ligakupa negyeddöntőjébe az SBS-Eger. Csapatunk a Balassagyarmat elleni újabb győzelemnek köszönhetően százszázalékos mérleggel biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Az év első összecsapása egyben az utolsó csoportmérkőzést jelentette a Ligakupa F-csoportjában, ahol előzőleg valamennyi találkozóját sikerrel vette az SBS-Eger. A Balassagyarmat elleni zárótalálkozót, a téli felkészülés első szakaszában kemény fizikai munka előzte meg, ami érződött is a játékosok teljesítményén. A mérkőzés nagy részében az NB I/B-s nógrádiak vezettek, több alkalommal is ötgólos előnyt szereztek. A 21. percben még 8–13-as állás szerepelt az eredményjelzőn. A szünet után nyolc perc alatt sikerült egyenlíteni (17–17), majd a végjátékot (55. perc: 27–25) már kétgólos vezetéssel kezdtük.
Az SBS-Eger elsőként biztosította helyét a Ligakupa legjobb nyolc együttese között.

A férfi Ligakupa F-csoportja 4. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–BALASSAGYARMATI KÁBEL SE 28–27 (13–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 200 néző.  V.: Rontó Á., Szanyi P.
EGER: Moscoso – Lezák 3, Füzi 5, Molnár B. 8 (3), Kiss G. 2, Schmid 7, Tóth R. 1. Csere: Tóth A. 2, Hajas. Edző: Tóth Edmond.
BALASSAGYARMAT: Szabó P. – Zalai 5, Tatai 3, Tyiskov 5, Csabai 1, Székely K. 3, Grandjean 2. Csere: Istvanovszki, Toarniczky (kapusok), Erdélyi 3, Sutka 5 (3), Gál K., Kajdy. Edző: Gúnya Péter.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 3–7, 18. p.: 7–12, 24. p.: 11–13, 36. p.: 15–17, 42. p.: 19–19, 48. p.: 21–23, 54. p.: 26–25.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ll. 6/3.