Hibátlanok ütközete: jön a PLER II

Vasárnapi ellenfelünk a PLER-Budapest II csapata újoncként szerepel a másodosztályú pontvadászat keleti csoportjában. Joggal gondolhatnánk azt egy újoncról, hogy például a harmadosztályból feljutó csapatról van szó, azonban most a helyzet ennél lényegesen összetettebb.

Visszatekintés: Az FTC és a PLER két szakosztálya 2011-ben egyesült azzal a céllal, hogy együtt nagyobb eséllyel tartsák életben a fővárosi férfi kézilabdasportot, legalábbis az élvonal szintjén. Az együttműködés előtt, a 2009/10-es idényben a PLER az ötödik, az FTC a kilencedik, míg a 2010/11-es évadban az FTC a harmadik, a PLER pedig a nyolcadik volt. Az első közös szezonban (2011/12) az FTC-PLER – mint egyetlen fővárosi NB I-es gárda – hetedik, legutóbb pedig ötödik lett.

A PLER és az FTC férfi kézilabda-szakosztályainak 2013. júliusában bejelentett szétválását követően eldőlt, hogy előbbi csapat PLER-Budapest néven szerepel majd az NB I-ben. Az első osztálybeli indulás jogát, valamint a Budapest névhasználatot a pestszentlőrinci csapat örökölte. Az élvonalbeli csapat edzője Zsiga Gyula, akinek akkor egy évvel meghosszabbították a szerződését. Az NB I-ben a PLER első csapata jelenleg pont nélkül a 11. helyen áll, még így is éppen megelőzve tavalyi riválisunkat, a feljutott Mezőkövesdi KC csapatát.

Az akkori junior csapat, – azaz vasárnapi ellenfelünk – még FTC-PLER II. néven a másodosztály nyugati csoportjában szerepelve a 9. helyen zárt, 9 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel. A tavalyi szezonban a csapat három legeredményesebb tagja közül két játékos, Tóth Ádám és Tóth Patrik most tagja az NBI/B-s keretnek.

Azért is szükségszerű ismernünk a klub felépítését, hiszen vasárnapi ellenfelünk, a PLER II, azaz a második csapat javarészt az NB I-es gárda juniorcsapata. Sőt, a csapat honlapja szerint az élvonalbeli felnőtt keretben több olyan junior korú játékos nevét is megtalálhatjuk, akiket vasárnap este is jó eséllyel láthatunk: ilyen például Scheuring Balázs és Zsiga Dénes.

Az idei bajnokságot a PLER II. a Balassagyarmat ellen kezdte, majd a hajdúnánási túra után az előzmények ismeretében pikáns mérkőzésen az FTC csapatát győzte le. Lássuk a három pestszentlőrinci győzelem legfontosabb adatait és Hutvágner István edző értékeléseit.

NBI/B felnőtt korosztály, alapszakasz, 1. forduló

PLER-Budapest II – Balassagyarmati Kábel SE 29-27 (16-10)

PLER Budapest II: Váczi, Tóth Á. 5 (1/1), Leimeter, Nagy B. 3 (1/0), Scheuring 9 (5/5), Bohács 2, Varga L. 1, Kránitz (kapus), Tóth P., Uzonyi 1, Rédai, Kaló 1, Bujdos 3, Koncz 1, Szakács Gy., Zsiga 3.  Hutvágner István: „Jól kezdtünk és az első félidő végére megnyugtató előnyt sikerült kialakítanunk. A második játékrészben sokáig megmaradt ez a különbség, de a végére felzárkózott az ellenfél, leginkább a mi hibáinkból.”

NBI/B felnőtt korosztály, alapszakasz, 2. forduló

Hajdúnánás Robzol 2000 KSE – PLER-Budapest II 25-34 (10-19)

PLER-Budapest II: Kránitz, Tóth Á. 6, Leimeter, Nagy B. 3, Scheuring 5, Bohács 1, Varga L. 2, Váczi (kapus), Tóth P. 3, Uzonyi, Rédai 1, Kaló 2, Bujdos 2, Koncz 6, Zsiga 3, Deák. Hutvágner István: „Nagyon jó tempóban kézilabdáztunk és mivel ebben az osztályban még nem büntetik a technikai hibákat az ellenfelek olyan hatékonyan, mint az első osztályban, így a szünetre már nagy különbség alakult ki a két csapat között. A mérkőzés végéig tudtuk tartani ezt az erős iramot, ami láthatóan felőrölte az ellenfél erejét. Sokat tudtam cserélni és a friss játékosok majdnem mindegyike jó játékkal rukkolt elő.”

NBI/B felnőtt korosztály, alapszakasz, 3. forduló

PLER-Budapest II – FTC-BástyaMillenium 32-26 (15-15)

PLER-Budapest II: Kimmel, Tóth Á. 3, Leimeter 5, Scheuring 9 (1/1), Tóth P. 4, Bohács, Varga L. 3, Váczi, Kránitz (kapusok), Rédai 1, Nagy B. 5 (1/1), Koncz, Szakács, Fekete D. 1, Vízler 1, Bordács. Hutvágner István: „Jó védekezésünknek köszönhetően folytattuk jó szereplésünket a másodosztályban. Kicsit tartottunk a mérkőzéstől, ugyanis a csapat nagy része harmadik mérkőzését játszotta a hétvégén és félő volt, hogy nem fogjuk bírni a magunk által diktált nagy iramot, ami kulcsa volt a Fradi elleni sikernek.”

A hétvégi SBS Eger – PLER II mérkőzésről is természetesen megkérdeztük mindkét csapat vezetőedzőjét. A nyilatkozatokból látszik, hogy megfelelő elővigyázatossággal, az ellenfél erényeinek méltatásával közelítenek a találkozóhoz. Harmadik interjúalanyunk pedig Pálos Gábor, csapatunk szélsője, aki tavaly még az élvonalbeli FTC-PLER-ben játszott, így többször is látta ellenfelünket.

Hutvágner István: Nem igazán ismerjük a keleti bajnokságot, hiszen a nyugati csoportban szoktunk szerepelni. Az Egerről azt hallottuk, hogy sok új és igen képzett játékost sikerült igazolniuk, ezenkívül az eredményeiket ismerjük, mást nem tudunk róluk. Hozzájuk hasonlóan nekünk is jól sikerült a rajt, háromból három meccset megnyertünk, ettől függetlenül azt gondolom, az Eger jóval esélyesebb a hétvégi győzelemre. Nekünk 17-20 éves, fiatal játékosaink vannak, a junior csapatunk játszik az NB I/B-s felnőtt bajnokságban. Természetesen mindent megteszünk majd a győzelem érdekében, de úgy gondolom, az Eger erősebb lesz nálunk.

Csík János: Remélem, hogy a jó szokásunk megmarad, és hazai pályán ezen a hétvégén is sikerül győznünk. A PLER II-es csapata jól játszik, sok a fiatal és tehetséges játékos köztük, ettől függetlenül úgy gondolom, minden esélyünk megvan arra, hogy legyőzzük őket. Ha NB I-es csapat szeretnénk lenni, akkor más cél nem is lebeghet a szemünk előtt.  Ami nehezítheti a dolgunkat, hogy Szabó Tamás eltörte az ujját, így ő 3-4 hét pihenőre kényszerül. Nem örülünk a sérülésnek, de megoldjuk a helyzetet, bízom a fiúkban.

Pálos Gábor (SBS-Eger): Mindig az NB I-es meccseink előtt játszottak, fiatal, lendületes és tehetséges játékosokról van szó. Többen közülük az első osztályú csapatban is edzettek, sőt nem egyszer játszottak is már.

Most, hogy már majdnem mindent tudunk, nincs más hátra, mint eljönni, szurkolni és remélhetőleg ünnepelni!

Hajrá Eger! Találkozzunk vasárnap 18.00-kor a Körcsarnokban!