A hosszabb kispad döntött

Szemkápráztató első félidőt egy viszontagságos második követett, ahol a Tatabánya érvényesítve erőfölényét, négygólos győzelmet aratott az utolsó leheletéig küzdő Eger SBS Eszterházy együttesével szemben.

Negyvenöt percig tartott az egri csoda, aztán nyugodt szívvel könyvelhettük el: ilyen teljesítmény láttán, a vereség sem olyan keserű. 14. perc: 8–4, 23. perc: 12–7, 26. perc: 14–9, 35. perc: 18–13. Ehhez az eredménysorhoz kellett egy rendkívül stabil védekezés, a kiválóan védő Richárd Stochl, valamint többek között Lezák Áron, Andrej Petro és Radoslav Antl gólerős játéka. Az egri csapat teljesítménye láttán tombolt a publikum, a tatabányai játékosok pedig szemmel láthatóan igencsak megzavarodtak a különleges miliőben. Egészen a 45. percig tartotta magát a megyeszékhelyi gárda, amikor fejben és fizikálisan is hanyatlani kezdett. A fáradtságból fakadó technikai hibákkal, pontatlanságokkal tálcán kínált lehetőségként élt a vendégcsapat, s az utolsó negyedórában friss erők bevonásával a maga javára fordította a mérkőzést. A hajrában a térdszalag-szakadásból felépülve, több mint féléves kihagyás után lépett ismét pályára irányító játékosunk, Takács Bence, aki a góllövők közé is feliratkozott. A lényegesen nagyobb lehetőségekkel bíró Tatabánya ha a vártnál jóval nehezebben is, de begyűjtötte a két pontot, míg az egriek ismét bebizonyították, hogy óriási sportemberek! A lefújást követően felállva tapsolt az egri közönség, nem megfeledkezve a születésnapos Inal Aflitulinról sem, akit külön ünneplésbe részesítettek a drukkerek.

A férfi NB I 21. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Grundfos Tatabánya KC 26–30 (15–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V.: Herczeg, Südi.
Eger: STOCHL – LEZÁK 3, Radojevics 2, Aflitulin 2 (1), PETRO 4, Szadovij 1, ANTL 8 (3). Csere: Repóth (kapus), Dobó Zs. 3, BAJORHEGYI 1, Kocsis 1, Takács 1. Edző: Tóth Edmond.
Tatabánya: Székely – GRIGORAS 6, Harsányi 1, Sipos, ILYÉS 2, Vranjes, VUJOVICS 6. Csere: TÓTH M. (kapus), Bozovics 1, JUHÁSZ Á. 3, Leimeter, Szöllősi B. 1, PÁSZTOR 5, SZÖLLŐSI SZ. 5, Dénes J. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 7–4, 18. p.: 9–5, 24. p.: 12–8, 36. p.: 18–15, 42. p.: 19–19, 48. p.: 21–22, 54. p.: 23–27.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. –.