Hoztuk a kötelezőt, tizet számolhatott a közönség

Az 50. percben már tíz góllal vezettünk a vendég Szigetszentmiklós ellen. Az SZKSK egy félidőn keresztül tartotta a lépést a mieinkkel, majd egyértelműsítette fölényét a QHB-Eger.

Két kapus és tizenegy mezőnyjátékos állt Tóth Edmond edző rendelkezésére, miután Gönczi András, Kepess János és Fórizs Roland sérülés miatt hiányzott, míg Vrhovina Dominik a budakalásziakkal Veszprémben játszott NB I.-es mérkőzést.
Bő tíz perc kellett, mire felvette az üzemi hőfokot az egri gárda, a mieink Schekk András találatával a 14. percben 7–6-nál vették át először a vezetést. Egészen a félidő hajrájáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre azonban már háromgólos hazai előnnyel vonulhattak a felek.
A szünet után egyre inkább nyílni kezdett az olló, az 50. percben már kétszámjegyű különbség (20–30) szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában kihasználva az egri fiatalok rutintalanságát faragott hátrányból az SZKSK, de többre már nem futotta.
A QHB-Eger az egyarán 30 pontos PLER-Budapest együttese mögött a második helyen áll a tabellán. A pestszentlőrinciek a forduló rangadóján szintén öt góllal győzték le a Győrt (28–23), amely visszacsúszott a tabella negyedik helyére. A dobogóért küzdő gárdák közül a BFKA-Veszprém szintén 28–23-ra győzte le a Kecskemétet.

A férfi NB I/B 18. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–SZIGETSZENTMIKLÓSI KSK 33–28 (16–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 550 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs.
EGER: Ágoston – Lezák 5 (2), Kurucz 3, Tóth K. 2, Döme 5, Schekk 5, Száva 5. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Kerezsi 2, Rozner 3, Tóvizi 4, Juhász P. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–6, 18. p.: 9–8, 24. p.: 12–11, 36. p.: 20–16, 42. p.: 24–18, 48. p.: 27–19, 54. p.: 31–23.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.