Ismét a gázra lépett az Eger

Története legnagyobb arányú győzelmét aratta az NB I-ben az Eger SBS Eszterházy. Tóth Edmond, a megyeszékhelyiek új edzője, ennél szebb debütálásról talán nem is álmodott.

– Köszönet a srácoknak a hozzáállásért, amivel segítették a jó bemutatkozásomat – hálálkodott a Komló ellen hétgóllal megnyert találkozót követően Tóth Edmond, aki másfél hete Rosta Istvánt váltott a megyeszékhelyi férficsapat kispadján. – Bízom benne, hogy sikerült lépni egy szintet, de nem elégszünk meg, a jövőben szeretnénk tovább javulni.

Ratko Djurkovics, a baranyaiak trénere szerint játékosai elég korán elbizonytalanodtak.

– Jó kezdés után, becsúszott néhány technikai hiba, amit az ellenfél azonnal büntetett – emlékeztetett a montenegrói szakember. – A későbbiekben már nem tudtunk a valós tudásunknak megfelelően teljesíteni. Feszültek voltunk, s akadozott a támadójáték. Talán néhányak fejét megzavarta a felsőházba jutás lehetősége.

Nagyon akarta a győzelmet az egri gárda, amely az első perctől kezdve hatalmas szívvel, óriási alázattal kézilabdázott. Adrian Tudor Radulescu többször is bravúros védett, Vancsics János, Andrej Petro (képünkön) és Radoslav Antl pedig szorgosan termelte a gólokat. A félidőre kialakult négygólos különbség a szünet után tovább nőtt. Még tíz perc sem telt el a második játékrészből, amikor az „Antl-showt” követően már a kétszámjegyű különbségéért támadhatott (22:13) az Eger, az akció azonban idő előtt elhalt. A baranyaiak ekkora teljesen hitüket vesztették, a körcsarnok lelátója pedig a hatalmas szurkolásból fergeteges ünneplésbe kezdett. Takács Bencéék magabiztosan tartogatták előnyüket, a hajrában már a győzelem aránya volt kérdéses.

A 24. forduló mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–Sport36-Komló 29:22 (16:12)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 740 néző. V.: Bán, Szloska.

Eger: RADULESCU – VANCSICS 5, Padla 2, Bajorhegyi, PETRO 4, Dobó 1, ANTL 9 (2). Cs.: Repóth (kapus), Radcsenko 1, TAKÁCS 3 (1), Kiss G., Iváncsik Á. 1, Szűcs 1, Kocsis 1, Lezák 1. Edző: Tóth Edmond.

Komló: Granic – SANAD 4, Szemikov 4, Szőllősi B., Trkulja 1, Jerkovics 4, MARKOVICS 6 (2). Cs.: Selymes (kapus), Marcsek, Oszlár, Nagy Z., Sunajko 1, Potic 1, Szögi, Pethő, Wéber 1 (1). Edző: Ratko Djurkovics.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:1, 12. p.: 6:5, 18. p.: 9:8, 24. p.: 14:10, 36. p.: 20:13, 42. p.: 23:15, 48. p.: 24:16, 54. p.: 25:19.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.