Ismét hiányzott a nyerőember

Idei negyedik bajnoki mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el az Eger SBS Eszterházy, amely a férfi NB I 4. fordulójában Cegléden maradt alul. A mieink az álmoskás első negyedórát követően hatgólos hátrányból kapaszkodtak vissza, de erőfeszítéseik végül hiábavalónak bizonyultak.

Radoslav Antl derékproblémái miatt már a bemelegítés során ápolásra szorult, s mivel erős fájdalmai ezt követően sem enyhültek, a találkozó döntő részében csak a kispadról követhette figyelemmel az összecsapást. A 38 éves szlovák válogatott balszélső finoman szólva sem lehetett elragadtatva társai produkcióját látva, hiszen az első negyedórában szinte állva hagyta ellenfelét a házigazda. Támadásban ismét rengeteg pontatlanság jellemezte a mieink játékát, beszédes adat, hogy a 17. percben 9–3-as állás szerepelt az eredményjelzőn. Dobó Zsolt és Padla József pályára küldése lendített a csapat szekerén, ketten kevesebb mint tizenhárom perc alatt hat gólt szereztek, amivel a szünetre máris négy találatra csökkent a különbség.
A térfélcserét követően bő tíz perc alatt öt gólt szereztünk míg a hazaiak csak kettőt, így a 42. percben már csak egygólos hátrány (15–14) mutatkozott. Felcsillant a remény a pontszerzésre, de a küszöböt nem sikerült átlépni. Egészen az 54. percig (20–19) ott “lihegtünk” a ceglédiek nyakán, a végjátékban azonban a vendéglátók ismét könyörtelennek bizonyultak, s minden hibáért súlyos árat fizetettek velünk.
Azzal, hogy már a mérkőzés kezdeti szakaszában jelentős hátrányba kerültünk, a nehezebb utat választottuk, a különbség ledolgozása ugyanis nagy energiákat emésztett fel. A csapatot dicséret illeti amiatt, hogy visszakapaszkodva nyílttá tudta tenni a mérkőzést, de igazi nyerőember ezúttal sem akadt.

A jegyzőkönyv

Ceglédi KKSE–Eger SBS Eszterházy 24–20 (13–9)

Cegléd, 600 néző. V.: Bonifert F., Oláh V.
Cegléd: PALLAG – Gidai 1, PERISICS 6 (1), Bíró 1, GRBOVICS 7 (3), BORSOS 2, Lászlai 3. Csere: Bősz (kapus), Lepsényi, Tóth N., Szabó B. 1, Andjelics 2, Hódi, Megyeri. Edző: Nagy Károly.
Eger: Stochl – Lezák 1, Radojevics, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 2, Fernando 3 (1). Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 2, Menyhárt, DOBÓ ZS. 5, PADLA 6 (1), Kocsis, Vancsics 1, Szűcs, Antl. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 6–2, 18. p.: 9–4, 24. p.: 11–6, 36. p.: 15–12, 42. p.: 15–13, 48. p.: 17–16, 54. p.: 20–19.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.