Ismét megéreztük a győzelem ízét

Hősies küzdelemben szerezte meg első tavaszi pontjait az SBS-Eger csapata. A Dabas vendégeként a kiváló védekezés jelentette a siker zálogát. Lélekben megerősödve folytathatjuk a kiesés elkerüléséért zajló küzdelmet.

Álomszerűen indult a találkozó. A 9. percben már 5–0-ra vezettünk, a hazaiak ekkor vették be először Balogh Tibor kapuját. S ha már Balogh! A kiváló hálóőr az első félidőben a kapujára tartó lövések felét hárította, kellően megalapozva ezzel a csapat sikerét. Az első harminc percben a dabasiak mindössze kilenc alkalommal mattolták az egri védelmet. A támadásokba már több hiba csúszott, ezért nem sikerült igazán megnyugtató előnyre szert tenni.
A második játékrészben mindkét csapatnak voltak jobb és rosszabb időszakai, de a mieink tartani tudták előnyüket. Az iráni válogatott Szadzsad Eszteki reményt keltő játékkal mutatkozott be, még akkor is, ha az utolsó másodpercekben az elkapkodott lövése után felcsillant a remény a dabasiaknak a pontszerzésre. Az egri védelem azonban ezen a napon nem ismert pardont, Marko Tarabochia utolsó másodperces lövése pedig elkerülte a kaput.
Sorozatban hat elveszített mérkőzés után ismét győzelmi táncot járhatott a csapat. Két ponttal közelebb kerültünk a közvetlen riválisokhoz, de ami talán még ennél is fontosabb, hogy visszanyertük a hitünket, s látjuk, hogy igenis van helyünk a sportág élvonalában. Az OBO Arénában is kiváló hangulatot teremtettek az egri drukkerek. A teljesség igénye nélkül Klarianka Péter, Berecz Zoltán, Prokaj Ádám, Betembuk Zaránd és mindenki aki ott volt: KÖSZÖNJÜK!

A férfi NB I. 14. fordulójának mérkőzése:
DABAS KC VSE–SBS-EGER 22–23 (9–12)
Dabas, OBO Aréna, 500 néző. V.: Horváth P., Marton B.
DABAS: Pallag – Ács 1, Horvat 3, Tarabochia 3, Garajszki 1, Török Á. 1, LAURINYECZ 6. Csere: Holló B. 1 (kapus), Koller 3, Hutvágner 1 (1), Horváth L., Burony, Kende 2. Edző: Tomori Győző
EGER: BALOGH T. 1 – Lezák 2, Szuharev 2, GAVIDIA, KISS G., MACHÁC 6, Tóth R. 1. Csere: Bernatonis 5, Molnár B., Kovács M., ESZTEKI 2, Lakosy 1, Pulay 3 (1), Száva. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3, 12. p.: 2–5, 18. p.: 4–9, 24. p.: 8–9, 36. p.: 10–13, 42. p.: 13–16, 48. p.: 17–18, 54. p.: 19–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1.