Itthon tartottuk a két pontot

A bajnokság tizenegyedik fordulójában az SBS Eger Eszterházy csapata a Békés együttesét fogadta az Eszterházy Sportcsarnokban. Az izgalmas találkozón magabiztosan nyertek a házigazdák.

SBS Eger-Eszterházy – Békési FKC 28:19 (17:11)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Murvai-Buzogány L., Szilvási G.

Eger: Kovács – Vancsics 3, Dobó 3, Tóth , Kocsis 3, Szabó 6 (1), Szűcs 3. Cs.: Repóth (kapus), Halász 3, Lezák 1, Padla 1 (1), Zelei, Menyhárt 2, Szilágyi 3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 7:2, 12. p.: 10:4, 18. p.: 11:9, 24. p.: 15:10, 36. p.: 18:13, 42. p.: 22:14, 48. p.: 23:15, 54. p.: 27:17.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

Azok, az erős középmezőnyben tanyázó békésiek voltak az egriek vendégei vasárnap, akiktől a bajnokság elején még mindenki jobb szereplést várt, s pont ezért egyáltalán nem lehetett félvállról venni őket, amint ezt a parázs hangulatú, a férfias küzdelem jegyében zajló találkozó bizonyította is.

Az első félidőt nagyon jól kezdte a hazai csapat, hamar jelentős előnyre tettek szert, már 10:3-at mutatott az eredményjelző. Azonban, talán a fölényes különbség tudatában, megingott az egri lendület, s ezt megérezte és ki is használta a Békés, hiszen hamar csökkenteni tudták a két csapat közötti különbséget. Szerencsére gyorsan felébredtek a házigazdák és újból magukhoz ragadták az irányítást, így a szünetre már ismét megnyugtató, 17:11-es volt az állás.

A folytatásban az egriek védekezése nagyon jól összeállt és a kapusteljesítmény is feljavult. Ennek köszönthetően a második félidőben a Békésnek mindössze nyolc gólt sikerült szereznie. A hazai csapat tovább tudta növelni az előnyt és így egy magabiztos, kilenc gólos egri győzelemmel zárult a találkozó.

Ezzel a győzelemmel az SBS Eger Eszterházy továbbra is három pont előnnyel vezeti a bajnokságot a Keleti csoportban. A második helyen változatlanul az FTC csapata áll, akikkel két hét múlva, az őszi szezon utolsó, hazai mérkőzésén mérik össze erejüket Rosta István tanítványai, de előtte még Balassagyarmatra utaznak az egriek.