Jobban felpörgött a Komló

Kilvinger Bálint, Tóth Edmond, Füzi Dániel és Ante Granic állt a sajtó képviselői elé a Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy (24–18) bajnoki mérkőzést követően. A főszereplők valamennyien egyetértettek abban, hogy az első negyedóra történései alapjaiban meghatározták a találkozó további  alakulását.

Kilvinger Bálint, a komlóiak vezetőedzője: – Beigazolódtak a várakozásaink, remek Eger ellen sikerült itthon tartani a pontokat. Döntő jelentőségűnek bizonyult a jó kezdés, igyekeztünk tanulni a korábbi hibákból. Annál jóval keményebb csata volt, mint amit az eredmény mutat. Olykor apróságok döntöttek a javunkra. A második félidő közepére nagyon felerősödött a vendégcsapat, de bíztam benne, hogy bírni fogjuk a végéig. Nagyon kemény védekezéssel találtuk szembe magunkat, ami felőrölte az erőinket, emellett azért ők is fáradtak. Biztos vagyok benne, hogy tavasszal is egy kiváló mérkőzést játszunk majd.

Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – Alapjaiban meghatározták a találkozó további alakulást az első negyedóra történései. Álmosan kezdtünk, sokkal nagyobb fordulatszámon pörgött a hazai csapat. Elég hosszú idő telt el a legutóbbi tétmérkőzésünk óta, nehezen lendültünk játékba. Reméltem, hogy talán a labdaéhség megadja a kellő lökést, de nem így történt, nem sikerült elérni azt a hőfokot, amin a hazaiak kézilabdáztak. A folytatásban mindent megtettünk azért, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, küzdöttünk, harcoltunk, de nem tudtuk igazán szorossá tenni a végjátékot. Jobban játszott a Komló, kemény, férfias küzdelemben megérdemelten nyert.

Füzi Dániel, az egriek beállója: – Sajnálom, hogy az elején nem sikerült kellően felpörögni, az időkérés sem hozta meg a remélt fordulatot. A második félidőben már hellyel-közzel megvalósítottuk azt, amire előzetesen készültünk.
Ante Granic, a komlóiak horvát kapusa: – Nagyon sokat dolgoztunk, kiváló védekezést mutattak be a társak. Remekül felkészültünk az ellenfélből. Kemény mérkőzésen, rendkívül értékes ez a két pont.