Jöhet a Balmazújváros

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa fináléjába az Eger SBS Eszterházy, miután az elődöntős párharc idegenbeli visszavágóján, Inal Aflitulinék három góllal nyertek az Orosháza vendégeként. A fináléban a Balmazújváros lesz a mieink ellenfele.

Rengeteg szurkolói pacsi, bíztató szó és szűnni nem akaró taps közepette vonultak le a pályáról az Eger SBS Eszterházy játékosai az elsődöntős párharc visszavágóján. A mieink küzdeni tudásból ismét jeles vizsgáztak. Vancsics Jánosék két mérkőzésre a Ligakupa megnyerésétől.
Bő tíz perc alatt háromgólos előnyre (7–4) tett szert a viharsarki gárda, amivel a félidő hátralévő részében jól sáfárkodtak Nikola Markoszkiék. Az idő előre haladtával ugyan egyre jobban lendületbe jött a vendégcsapat, de a vezetést csak a szünet után sikerült átvenni a mieinknek. A második félidőt Dobó Zsolt és Radoslav Antl góljainak köszönhetően 4–1-es szériával kezdték a vendégek, s később már csak 18–19-es állásnál, a 46. percben mutatott orosházi vezetést az eredményjelző. Három perccel a találkozó vége előtt már 25–22-re is vezettek a látogatók, amikor szoros emberfogásra álltak át a hazaiak, s egy gólra sikerült is felzárkózniuk (24–25). A végjátékban azonban Igor Radojevicsék már nem hibáztak, s hideg fejjel biztosították be győzelmüket.
A csapatot ezúttal is szép számban kisérték el az egri drukkerek, akik kalandos utazást követően foglalhatták el helyüket az orosházi csarnok lelátóján. A néhány perces késést gyors akklimatizálódással feledtették a drukkerek, s lelkes buzdításuk közepette szárnyra kapott a csapat. Emlékezetes sportélmény ezúttal is megadatott, a mérkőzést követő közös ünneplés nagyon erős kohézióra utal.
A döntőben a Balmazújvárosi KK lesz az Eger SBS Eszterházy ellenfele, ahol szintén oda-visszavágós párharcban dől el, melyik együttes lesz a kiírás első győztese.

A férfi Ligakupa elődöntőjének visszavágóján:
Orosházi FKSE-Linamar–Eger SBS Eszterházy 25–28 (14–12)
Orosháza, 350 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
Orosháza: Miklós – KOMPORÁLY 5, Németh G. 1, Markoszki 1, KNEZENICS 6 (2), Milas 2, John. Csere: Herjeczki, Szabó L. (kapusok), Pásztor M. 2, Morva, TÁRKÁNYI 4, Z. Radojevics, Srsen, Ferenczi 2, Antal 2. Vezetőedző: Buday Dániel.
Eger: STOCHL 1 – AFLITULIN 6, I. RADOJEVICS 4, BAJORHEGYI, KISS G., DOBÓ 3, ANTL 7 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák, Vancsics 2, Kocsis Cs. 2, Takács B. 2, Szadovij 1, Füzi. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–4, 18. p.: 9–7, 24. p.: 12–10, 36. p.: 15–16, 42. p.: 17–17, 48. p.: 19–20, 54. p.: 21–22.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2. ill. 1/1.
Buday Dániel: – Ez a mérkőzés is korrekt, férfias küzdelmet hozott csakúgy, mint a két csapat legutóbbi találkozója. Jobban játszott az Eger, koncentráltabb volt, ellenben mi kapkodtunk, sok hibát vétettünk. Teljesen megérdemelten jutott döntőbe a rivális. Meghatározó játékosaim gyenge teljesítményt nyújtottak, a küzdeni akarásunk ezúttal kevésnek bizonyult.
Tóth Edmond: – A három meccs alapján megérdemeltük, hogy ott legyünk a döntőben. Nagy volt bennünk a bizonyítási vágy, hatalmasat küzdöttünk. Nehezen indult a találkozó, de ahogy elértük az üzemi hőfokot, elkezdtük uralni az összecsapást. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ezúttal is mellettünk álltak. Érdemük elévülhetetlen!
Továbbjutott: az Eger SBS Eszterházy kettős győzelemmel, 54–50-es összesítéssel.