Jól mutatkoztak be az új játékosok

A szlovák HT Tatran Presov együttesével játszotta első nyári felkészülési mérkőzését az NB I.-es újonc QHB-Eger. Csapatunk a felkészülés második hetében jár, a terhelés közelít a csúcsidőszakhoz.

– Magasan jegyzett ellenféllel szemben tarthattunk erőfelmérőt, ami jól szolgálta a bajnoki felkészülésünket – vont mérleget a találkozót követően csapatunk edzője, Tóth Edmond. – Mindkét együttes kemény munkából állt bele a mérkőzésbe, ennek ellenére sok olyan megoldást láthattunk, ami biztató a jövőre nézve. Az új játékosok jól mutatkoztak be, van mire építeni a folytatásban.
Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a vendégek egy 4–0-s sorozattal 11–7-re megléptek a hazaiaktól. A hátralévő negyven percben állandósult a 3–4 gólos különbség, a hajrában már igazi adok-kapoknak lehettek szemtanúi a nézők. Egri részről az algériai válogatott beálló, Abdeldjalil Zennadi egyelőre a lelátóról követte figyelemmel az eseményeket.
Az edzőként Jano Pál vezette eperjesieknél pályára lépett az exgri beálló, Kovács Márk is, valamint a korábbi legendás balszélső Radoslav Antl fia Marco és Alexander Radcsenko fia, Danil is.

Az első nyári felkészülési mérkőzésen:
QHB-EGER–HT TATRAN PRESOV (szlovák) 27–31 (13–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 200 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
EGER: Ágoston – Lezák 1, Nastaj 1, Kiss G., Bajus, Tóvizi 2, Tóth K. 2. Csere: Marczika (kapus), Maracskó 1, Boros 4, Kavin 4, Juhász P., Döme 4, Silva 5, Száva 3.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3.