Jóllakottan az egriek

Egri oldalon nyomát sem lehetett tapasztalni a hétvégi Balatonfüred elleni parádés győzelemmel zárult mérkőzésen mutatott teljesítménynek. A megyeszékhelyi férficsapat, a Mezőkövesddel szemben hétgólos vereséggel búcsúzott a Magyar Kupa 2016/17-es idényétől.

A keresztszalag-szakadás után lábadozó Takács Bence mellé a héten Kocsis Csaba is feliratkozott a maródiak listájára, a beálló porcsérülés miatt vált harcképtelenné. Sajnos Bajorhegyi Ádám sem egészséges, védekező specialistánk a második félidő derekán törött ujjal igyekezett „oltani a tűzet”. Az addigra jelentős hátrányba kerülő egriek ezen a napon elsősorban motiváció tekintetében maradtak alul a borsodiakkal szemben. Az vendéglátókból ezúttal hiányzott az igazi tűz, ami az emlékezetes bajnoki mérkőzésen a siker egyik legfőbb receptjét jelentette. A kövesdiek elszántsága végig kamatozott, a legnagyobb különbség a 39. percben mutatkozott, amikor 15–24-es állás szerepelt az eredményjelzőn.

A férfi Magyar Kupa 3. fordulójának mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Mezőkövesdi KC 24–31 (11–16)
Eger, körcsarnok, 600 néző. V.: Horváth P., Marton B.
Eger: Stochl – Lezák 2, Radojevics 4 (1), Dobó Zs. 1, Kiss G., Petro 3, Antl. Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 5, Szűcs, Menyhárt 3, Dutra 3 (1), Padla 3, Bajorhegyi. Edző: Tóth Edmond.
Mezőkövesd: Kovács J. – Nagy N., Vukic 3, Radnic 3, Trivkovics 2, Lókodi 4, SZEPESI 6. Csere: HOLLÓ B. (kapus), Grünfelder 3, SZELVIASZJUK 5, Pordán 2, Kiss R. 1 (1), Vasko 2, Gulas, Kovács B. Edző: Molnár Ferenc.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 4–7, 18. p.: 5–9, 24. p.: 8–13, 36. p.: 13–20, 42. p.: 16–24, 48. p.: 21–26, 54. p.: 22–28.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.
Tóth Edmond: – Nehezen dolgozzuk fel a hétvégi sikert, kissé jóllakottnak tűnt a társaság. A Kövesd jobban akarta ezt a győzelmet, jobban is játszott. Ez a hozzáállás rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. A második félidőben kihoztuk magunkból azt, amit még kilehetett.
Molnár Ferenc: – Ezúttal nekünk jött ki jobban a lépés. Védekezésben sokkal összeszedettebbek voltunk, mint az ellenfél. Ez jelentette a siker zálogát. Remélem, hogy minél tovább kitart ez a forma.
Továbbjutott: a Mezőkövesdi KC