Juniorjaink is nyertek a nógrádi fordulóban

Az őszi szezon utolsó idegenbeli mérkőzését a nógrádi Balassagyarmaton játszotta az Eger junior csapata. A találkozó, a felnőtt mérkőzéshez hasonlóan, ötgólos egri győzelemmel zárult.

Balassagyarmati Kábel SE – SBS Eger Eszterházy-EVSI 33:38 (12:20)

Eger: Jenei Dávid, Posta Bence, Miskolci Ábel 6., Perjési András 1., Zelei Botond 12., Éliás Gábor 1., Molnár Ádám 3., Nagy Gergely 8., Nádasdi László 4., Vas Dániel 1., Szécsi Boldizsár 2., Dér Balázs,  Hasilló Norbert,  Rázsi Armand,  Gulyás Gábor, Bettembuk Gábor.

Pereverzia Mihály

Az egri juniorok a mérkőzés első másodpercétől kezdve koncentrálva, keményen védekeztek. A tizenkettedik percben már egy jelentős, nyolcgólos előnyre tettek szert (3:11). Az első félidőben ezt követően felváltva estek a gólok, így félidő végére 12:20-at mutatott az eredményjelző.

A második félidő első felében a hazai csapat védekezése feljavult és fokozatosan csökkentették a hátrányukat, míg az egri legények védekezése nem működött valami tökéletesen. A 45. percben csak négy gól volt a különbség (22:26) a két csapat között. A mérkőzés hajrája kiegyenlített küzdelmet hozott, így az eredmény a végén 33:38 vendég győzelemmel zárult a mérkőzés.

Pereverzia Mihály, a junior csapat edzője: – Az első félidei teljesítménnyel elégedett vagyok. Védekezésben és támadásban is a mi akaratunk érvényesült. Fordulás után néha könnyelműen játszottunk, de nem forgott veszélyben a két pont sorsa.