Kár az első negyedóráért

Hatgólos vereséggel zárt az Eger SBS Eszterházy Komlón a férfi NB I 7. fordulójában. A mieink már a mérkőzés korai szakaszában jelentős lépéshátrányba kerültek, ami a folytatásban ledolgozhatatlannak bizonyult.

Inal Aflitulin révén négygólos hátrányban, a 8. percben találtunk először a baranyaiak kapujába. A hazai rohamokat ezt követően sem tudtuk fékezni, 7–1-ig meg sem álltak a komlóiak. A játékrész második felében sikerült némiképp kozmetikázni az eredményen, így a szünetre négygólos hátránnyal vonulhattunk.
A fordulás után állandósult a vendéglátók négy-ötgólos vezetése. Az 52. percben még sikerült felzárkózni három találatra (21–18), de a végjátékban ismét remekelt a baranyai gárda és egy 3–0-ás szériával végleg eldöntötte a pontok sorsát.
A jegyzőkönyv
Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy 24–18 (14–10)
Komló, 900 néző. V: Bócz, Wiedemann.
Komló: GRANIC – Gebhardt 3, OBRADOVIC 6, Balázs 1, JERKOVIC 6, GRÜNFELDER 3, Markovics 3 (2). Csere: Selymes, Katzirz, Laufer, Sunajko 2. Edző: Kilvinger Bálint.
Eger: Stochl – Lezák 1, RADOJEVICS 1, Aflitulin 2 (1), PETRO 2, Takács, Szepesi. Csere: Repóth (kapus), Szabó P., Bajorhegyi, Füzi 2, ANTL 4 (1), DOBÓ 5, Kiss G. 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0, 12. p.: 6–1, 18. p.: 8–3, 24. p.: 11–6, 36. p.: 17–14, 42. p.: 20–15, 48. p.: 20–17, 54. p.: 22–18.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2