Karnyújtásnyira az NB I

Bajnoki döntővel felérő meccset nyert az SBS Eger-Eszterházy csapata a Nyíregyháza ellen. Ezzel a győzelemmel hat pontos előnyre tett szert az egri csapat, és óriási lépést tett a bajnoki cím és a feljutás felé.

NB I/B Keleti csoport 17. forduló

SBS Eger-Eszterházy – Nyíregyházi KC 29:26 (17:13)
Eger, Eszterházy csarnok, 350 néző. V.: Hargitai, Markó

Egri gólszerzők: Szabó P. 9 (2), Padla 7, Vancsics 4 , Dobó 4, Halász 2, Kocsis 2, Szűcs 1

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:3, 12. p.: 7:5, 18. p.: 9:9, 24. p.: 14:11, 36. p.: 22:15, 42. p.: 23:16, 48. p.: 25:19, 54. p.: 26:21

Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1

Nagyszerű hangulatú, teltházas mérkőzésen izgulhattak a szurkolók a vasárnap este megrendezett rangadón, ahol az NB I/B keleti csoportjának első két helyezettje lépett pályára a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban.

A vendégek jól startoltak, az első percekben rendre találattal zárták a támadásokat, de szerencsére a mienk hamar átvették az irányítást, a 11. percben már 6:5-ös egri vezetést mutatott az eredményjelző. Innentől kezdve már nem adták ki a kezükből a vezetést a házigazdák. A 29. percben már öt gólos előnyre tett szert a hazai csapat, de a vendégeknek sikerült három gólra csökkenteni a különbséget. A szünetre mégis négy gólos előnnyel mehettek az egriek, hiszen az utolsó másodpercekben sikerült még szépíteni.

A folytatásban megtartotta a lendületet, sőt még fokozni is tudta a tempót Rosta István csapata. A második félidő 8. percére már nyolc gólos különbségnek örülhettek az egriek. Itt egy kis megtorpanás következett és nyírségiek zsinórban három találatot szereztek, de a házigazdák hamar rendezték a soraikat és három perccel a vége előtt már 27:23 volt az állás.

Azonban a Nyíregyháza nem adta fel, elkezdte a felzárkózást, és két gól különbségre sikerült ledolgozni a hátrányát, de ekkor már csak pár perc maradt hátra. A mieink helyzetét pedig csak nehezítette, hogy kétszer is kettős emberhátrányban kellett védekezni. Végül az utolsó percben a 29. gólját is megszerezte az Eger és ezzel végérvényesen eldőlt a mérkőzés kimenetele.

Az Eger 29:26-ra nyerte a rangadót és az így szerzett két ponttal már hat pontra emelte az előnyét a második helyezett Nyíregyházával szemben. Az SBS Eger Eszterházy csapata ezzel a fontos győzelemmel már csak karnyújtásnyira került a végső célhoz, a NB I-be való feljutáshoz.