Keressük az őszi formát

Magasra tette a lécet az őszi teljesítményével az Eger SBS Eszterházy. A tizenöt találkozón tizenhét pontot gyűjtő megyeszékhelyi gárda tavasszal még nem nyert bajnoki mérkőzést, a Vác után az FTC vendégeként is alulmaradtak Tóth Edmond edző tanítványai. A mieinknek még nem sikerült elérni azt a hőfokot, ami az ősszel jellemezte a társaságot.

A fővárosiak vendégeként végig futott az eredmény után az Eger. A zöld-fehérek rendkívül elszántan kezdtek, amely a védekezésük keménységén és a támadójáték hatékonyságán is megmutatkozott. Nem telt el negyedóra a mérkőzésből, a mieink máris 7–3-as hátrányba kerültek. Komoly erőfeszítések árán a félidő hajrájára ugyan sikerült egyenlíteni (11–11), mégis kétgólos hátránnyal vonulhattunk pihenőre.
A második játékrész első találatát ugyan az egri színekben szereplő Igor Radojevics szerezte, ám ezt követően 6–1-es szériával „dobbantott” az FTC, ami mint utólag kiderült végzetesnek bizonyult a mieink számára. Ezt követően már hiába igyekezett menteni a menthetőt az Eger, a vérszemet kapó fővárosiak olyan erőket vonultattak fel a pályára, amellyel szemben már tehetetlennek bizonyult a vendégcsapat. Az idő múlásával egyre inkább veszítették el hitüket az egriek, a remélt megújulásra már hiába vártunk.
A férfi NB I 17. fordulójának mérkőzésén:
Ferencvárosi TC–Eger SBS Eszterházy 30–25 (13–11)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 400 néző. V.: Horváth P., Marton B.
FTC: Zernovic 1 – BUJDOSÓ 10 (5), Marczinkó 3, Andjelics 2, Benmiloud 1, Bali R. 2, PÁLOS 4 (1). Csere: Nagy L. 1, Kovács (kapusok), Kocsi 1, Rédai 1, Pordán 3, Oláh T. 1, Bakos Gy., Grebenár. Edző: Horváth Attila.
Eger: Stochl – Vaskó 1, Radojevics 4, Bajorhegyi 1, Kiss G., Petro 2, Antl 3 (2). Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 3, Aflitulin 5 (1), Takács 1 (1), Dobó Zs., Lezák, Szepesi I. 2, Füzi 3. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 6–3, 18. p.: 8–5, 24. p.: 11–10, 36. p.:17–12, 42. p.: 21–15, 48. p.: 24–18, 54. p.: 27–21.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.
Következik: Magyar Kupa, 4. forduló: Eger SBS Eszterházy–Grundfos Tatabánya KC, február 13., kedd, 18.00.