Kétszámjegyű győzelem a Komló ellen

A Komló ellen aratott fölényes győzelemmel bebiztosította továbbjutását a Ligakupa A-csoportjából az Eger SBS Eszterházy, amely így a hátralévő két csoportmérkőzés eredményétől függetlenül részese lehet a legjobb négy együttes csatározásának. A baranyaiakkal szombaton 11 órától ismét megmérkőznek a mieink, annak az összecsapásnak a hevesi sportcsarnok ad otthont.

Fernando Skrebsky Dutrát, Füzi Dánielt, Kiss Gergőt valamint Dobó Zsoltot is nélkülöző, a nehézségek ellenére rendkívül elszántan pályára lépő egriek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést. A gyorsan hátrányba kényszerülő baranyaiak a félidő hajrájában ugyan 12–12-nél egyenlítettek, de a vezetést sem ekkor, sem a mérkőzés hátralévő részében nem tudták átvenni.
A második játékrészt egy 6–2-es rohammal kezdte az Eger, majd a félidő derekán a hét percen keresztül gólképtelen komlóiakkal szemben sorozatban újabb hat gólt „rámoltak be” Szabó Péterék, s az 52. percben kezdődhetett az egri kiszámoló (16–26). A végjátékban már csak a gólkülönbség jelentett kérdést, amely végül egy híján a tucatot is elérte. A héten Veszprémből igazolt orosz irányító játékos, Inal Aflitulin, szép reményekre feljogosító teljesítménnyel rukkolt elő, végül négy góllal zárta a találkozót.

A 2. fordulóból pótolt mérkőzésen:
Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy 19–30 (12–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. V.: Buza, Cseszregi.
Eger: Stochl, Repóth (kapusok), Szabó P. 10 (2), Lezák 2, Bajorhegyi 1, Vancsics 3, Kocsis 1, Radojevics 3 (1), Aflitulin 4, Menyhárt 1, Antl 4, Petro 1.
Komló: Granic (kapus), Katzirz 4, Marcsek 1, Kékesi 1, Kiss B., Sunajko 2, Nagy Z., Sebestyén 2, Wéber 3 (1), Szkokan 2, Laufer 4 (3), Pethő.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 4–6, 18. p.: 6–9, 24. p.: 8–12, 36. p.: 12–16, 42. p.: 15–20, 48. p.: 16–22, 54. p.: 17–27.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3.

Az Eger SBS Eszterházy szombaton 11 órától ismét megmérkőzik a baranyaiakkal, ám a helyszínként ezúttal a hevesi sportcsarnok szolgál.