Kettőből kettő Lukácséktól

Az ifjúsági csapatunk Cegléden, az U12-es korosztályú együttes Bátonyterenyén lépett pályára a hétvégén.

Az NB I-es fiú ifjúsági bajnokság 17. fordulójának mérkőzésén:

Ceglédi KKSE–Eger SBS Eszterházy 30:22 (17:12)

Az egri góldobók: Zelei 6, Nagy G., Péter A. 4–4, Péter G. 3, Czeglédi, Nagy B. 2–2, Bartók 1.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A mieinknek alaposan feladta a leckét a hazaiak kemény 5-1-es védekezése. Támadásban sokat hibázva gyengén kézilabdáztunk, a védekezés is csak rövid periódusokban működött, amit a lelkesen küzdő hazaiak kihasználtak. A kapuban jó teljesítményt nyújtottunk, de ez sem adott elég erőt a támadásokhoz.

Hevér Tibor, az egriek edzője: – Gyenge támadójátékunk miatt, ilyen arányban is megérdemelt a vereség.

U12-es Gyermekbajnokság, Sterbinszky Amália Régió, felsőházi rájátszás, 2. forduló, Bátonyterenye

Az 1. mérkőzésen:

Tiszaföldvár VSE I–Eger SBS Eszterházy 13:29 (3:12)

Az egri góldobók: Lukács 8, Nagy Zs., Prokaj, Juhász 4–4, Bajzát, Ipacs 3–3, Nagy M. 2, Bata 1.

Az első perctől kezdve uraltuk a mérkőzést. Védekezésben rendre távoli lövésekre kényszerítettük az ellenfelet, míg támadásban gyorsan és kreatívan, tiszta helyzetekig játszottak Bajzát Zsomborék.

A 2. mérkőzésen:

Eger SBS Eszterházy–Gyöngyösi KK II 28:17 (13:9)

Az egri gólszerzők: Prokaj 7, Lukács, Juhász 5–5, Nagy Zs. 4, Bajzát 3, Cseh, Ipacs, Kerek, Nagy M. 1–1.

Az mérkőzés elejétől végig vezettünk 2–3 góllal. A második félidő közepén sikerült ellépni a gyöngyösiektől és a mérkőzés végére nagyarányú győzelmet arattunk. Védekezésben és támadásban is ott folytattuk ahol az első meccsen abbahagytuk.

Az egri csapatban Bajzát Zsombor, Bata Bence, Cseh Patrik, Ipacs Dominik, Juhász Patrik, Kerek Krisztián, Lukács Balázs, Molnár-Nagy Martin, Nagy Máté, Nagy Zsolt Ádám, Prokaj Ádám és Szabad Dávid szerepelt.

Hevér Tibor, az egriek edzője: – Gratulálok a csapatomnak a szép, és értékes győzelmekhez! Fontos volt, hogy mind a két mérkőzésünket megnyerjük. A fiúk átérezték a mérkőzés súlyát. Nagyon fegyelmezetten kézilabdáztak, támadásban és védekezésben is. Kapuban is kiemelkedően teljesítettünk. Nagyon elégedett vagyok a mutatott játékkal.