Kocsisé a pontot érő találat

Sorozatban harmadik mérkőzésén maradt veretlen az Eger SBS Eszterházy a férfi kézilabda NB I-ben. A 10. forduló mérkőzésén Komlón vendégeskedtek Vancsics Jánosék.

– Pontos első, és pontatlan második félidei játék után, ponttal távozunk – összegzett a találkozót követően Rosta István, az egriek játékos-edzője, aki végig a pálya széléről irányította a csapatát Baranyában. – A végén helyén volt a szívünk és az eszünk is. Mi lett volna, ha a hetvenkettes is beáll…
Erre a felvetésre már sosem tudjuk meg a választ, az egriek 1972-es születésű, 72-es mezszámú játékos-edzője ugyanis nem állította csatasorba magát, noha ezt a lehetőséget is felvetette, miután Vasko Dimitrovszki távozása, valamint Szilágyi Dávid kötőhártya-gyulladása miatt, Kocsis Csaba (képünkön) személyében egyetlen beállója maradt az együttesnek. Kocsis azonban végig remekelt, s döntő érdemeket szerzett a döntetlen kiharcolásában.
Az első félidő nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott, felváltva vezettek a csapatok, az egrieknek a félidő hajrájában sikerült némi előnyre szert tenni. A 37. percben már négygólos vendégvezetés (14:18) állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban a látogatók bizonytalanságait kihasználva 14 perc alatt hét gólt lőtt a házigazda, miközben az egriek csak egyet, így az 53. percre már kétgólos (24:22) előny birtokába kerültek Szöllősi Bencéék. A végjáték óriási izgalmakat hozott. A román hálóőr, Adrian Tudor Radulescu ziccereket hárított, a mérkőzés egyik hőse, Kocsis Csaba, pedig az utolsó percben megszerezte a pontot érő találatot. A hátralévő kis időben újabb gól már nem született, így az újonc sorozatban harmadik mérkőzésén is veretlen maradt.
Ratko Djurkovics, a komlóiak montenegrói trénere így értkelt: – Kicsit megakadtunk, de a végjátékban kétgólos vezetésnél lett volna esélyünk, ha nem hagyunk ki három-négy ziccert – fogalmazott.
A 10. forduló mérkőzésén:
Sport34-Komló–Eger SBS Eszterházy 25:25 (12:14)
Komló, 800 néző. V.: Dobrovits Cs., Tájok P.
KOMLÓ: Granics – SANAD 5 (2), MARCSEK 1, Jerkovics 4, Markovics 2, Szöllősi Bence 3, SZÖGI 1. Cs.: Selymes (kapus), SZEMIKOV 5, Nahajenka 1, Sebestyén 2, Wéber, Sunajko 1. Edző: Ratko Djurkovics.
EGER: RADULESCU – VANCSICS 6, Padla 3, Halász M. 5 (2), KOCSIS CS. 6, Dobó, Iváncsik Á. 3 (1). Cs.: Kovács J. (kapus), Kiss G., Bajorhegyi, Takács B. 2, Szabó P. Játékos-edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 6–6, 18. p.: 8:8, 24. p.: 10–10. 36. p.: 14–17. 42. p.: 17:18, 48. p.: 19:19, 54. p.: 22–21.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.