Köszönjük, Heves!

Szívélyes vendéglátásban volt része az Eger SBS Eszterházy együttesének Hevesen, amit gólzáporos győzelemmel honorált a megyeszékhelyi férficsapat. A Ligakupa A-csoportjában már biztos továbbjutóként pályára lépő egriek, hét góllal nyertek a Sport36-Komló ellen.

– Nagyon örülök, hogy otthont adhattunk az egriek Ligakupa-mérkőzésének, Hevesen ugyanis az egyik legnépszerűbb sportág a kézilabda – osztotta meg Sveiczer Sándor polgármester, akit a kezdő sípszót megelőzően egy az egri kézilabdázók által dedikált mezzel ajándékozott meg Szabó Péter csapatkapitány. – A délelőtti kezdés ellenére is szép számban érkeztek érdeklődők, a fiataloktól az idősebbekig valamennyi korosztály képviseltette magát. Együtt örültünk a lelátón az Eger újabb győzelmének, jó érzés volt a helyszínen drukkolni a csapatnak. A jövőben is nagyon szívesen adunk helyt az effajta minőségi kézilabdának.
Különböző okok miatt több meghatározó játékosát – Kiss Gergő, Dobó Zsolt, Richard Stochl, Radoslav Antl, Fernando Skrebsky Dutra, Takács Bence, Füzi Dániel – is nélkülöző Eger SBS Eszterházy az első perctől kezdve fölénybe játszott, s uralta a mérkőzést. A szintén tartalékos baranyaiak képtelenek voltak komoly ellenállást tanusítani, ezáltal az egriek már a szünetre megnyugtató előnyt szereztek. A második félidőben egri oldalon Péter Attila és Péter Gábor személyében még ifjúsági korú kézilabdázók is szerepet kaptak, akik megállták a helyüket a mezőnyben. A tízgólos különbség már a 32. percben kialakult (19–9), a legnagyobb különbség 23–11-es állásnál mutatkozott. A hajrában már teljesen felforgatott felállásban játszottak a felek, ekkor már csak a gólkülönbség volt kérdéses.
Heves város alpolgármestere, Makó Nándor, a találkozót követően elmondta: mindannyiukat büszkeséggel tölti el, hogy NB I-es játékosokat fogadhattak, majd hozzátette, reméli, hogy lesz folytatása ennek a kezdeményezésnek.
Tóth Edmond, az Eger SBS Eszterházy vezetőedzője értékelésében külön is megemlékezett a héten szerződtetett orosz irányító játékosról, Inal Aflitulinról (képünkön), aki csakúgy, mint a pénteki egri mérkőzésen, ezúttal is nagy reményekre feljogosító teljesítménnyel rukkolt elő.
– Két nap alatt két tétmérkőzésen is láthattam Aflitulint, ami nagyon jól jött a felkészülés ezen időszakában – fogalmazott a szakember. – Sok játékpercet kapott, s a társakkal is megérezhették egymást. Sokat mutatott abból, ami az erőssége.

A 7. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Sport36-Komló 37–30 (17–9)
Heves, sportcsarnok, 200 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs.
Eger: Repóth, Mátrai (kapusok), Szabó P. 5 (1), Lezák 4, Bajorhegyi 1, Vancsics 2, Kocsis 4, Radojevics 6, Péter A. 2, Aflitulin 4, Menyhárt 5, Petro 4, Péter G.
Komló: Granic, Kiss B. (kapusok), Marcsek 2, Kékesi 1, Sunajko 3, Sebestyén 3 (1), Wéber 4, Szkokán 7, Laufer 8, Pethő 2, Katzirz, Nagy Z.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4, 12. p.: 8–5, 18. p.: 9–8, 24. p.: 12–9, 36. p.: 20–11, 42. p.: 26–14, 48. p.: 31–20, 54. p.: 34–25.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/1, ill. 5/2.

Az A-csoport állása: 1. Eger SBS Eszterházy 7 meccs/11 pont (már továbbjutott), 2. Balmazújváros 6/11 (már továbbjutott), 3. B. Braun Gyöngyös 8/9, 4. Sport36-Komló 8/5, 5. Dabas KC VSE 7/0.
Következik: Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK, február 1., szerda, 17.00.