Kötelező győzelem a hétközi meccsen

A rendhagyó időpontban, hétköznap megrendezett bajnoki fordulóban, az elvártnak megfelelően, egri győzelem született.

SBS Eger-Eszterházy – Mezőkövesdi KC U23 32:23 (18:10)
Eger, Eszterházy csarnok, 250 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Eger: Kovács J. – Vancsics J. 3, Padla 1, Kocsis Cs. 7, Dobó Zs. 4, Szűcs B. 3, Halász M. 1. Cs.: Repóth (kapus), Menyhárt 3, Szabó P. 4 (3), Kiss G., Lezák 2, Szilágyi D. 4, Zelei B., Péter G.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4:0, 12. p.: 7:2, 18. p.: 9:6, 24. p.: 13:6, 36. p.: 20:13, 42. p.: 20:15, 48. p.: 25:18, 54. p.: 27:20.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

Hozta a kötelező győzelmet az SBS Eger-Eszterházy csapata a hét közben megrendezett találkozón. A házigazda egriek ezúttal a sereghajtó Mezőkövesdi KC U23 csapatát fogadták a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően zajlott, egy percig sem volt kétséges a találkozó végkimenetele. Rosta István csapata jól kezdte a mérkőzést, végig kezében tartva a vezetést. A házigazdák a biztos vezetés tudatában egy pillanatra kiengedték a gyeplőt a kezükből és hagyták játszani az ellenfelet, de aztán a félidő végére már el is dőlt a találkozó sorsa, az egriek nyolc gólos vezetésnél mentek szünetre.

A folytatást nem jellemezte izgalmas játék, az egriek továbbra is tartották a magabiztos előnyüket, de látványos küzdelemről nem beszélhetünk. A kissé egyhangúra sikeredett második félidő végére kialakult a kilenc gólos különbség, a végeredmény 32:23 lett, s ezzel újabb két pont került az egriek tarsolyába.

Az egri csapat legeredményesebb gólszerzője a hét gólt lövő Kocsis Csaba lett. Rajta kívül az egykori mezőkövesdi Dobó Zsolt, illetve Szilágyi Dávid mutatott szép játékot, valamint jó teljesítményt nyújtott Repóth Dániel is a kapuban.

A következő fordulóban Rosta István csapata a Nyíregyháza együttesét fogadja majd az Eszterházy Sportcsarnokban, ami már egy sokkal izgalmasabb és keményebb mérkőzésnek ígérkezik. A találkozót 2015. március 1-én, vasárnap 17 órától rendezik.