Kövesd-verés a bajnoki évzárón

Oda-vissza. Bő három hónappal a vendégként aratott győzelmet követően, hazai pályán is diadalmaskodott az Eger SBS Eszterházy a Mezőkövesddel szemben. A nyolcgólos sikernek köszönhetően a tabella kilencedik helyén telel a megyeszékhelyi együttes.

Kimagasló egyéni teljesítményeknek ezúttal sem voltunk híján, egy bizonyos Dobó Zsoltról azonban érdemes külön is megemlékezni. Az elmúlt hetekben saját maga által is bevallottan formahanyatlással küzdő balátlövő ezúttal olyan erényeket csillogtatott, amire rég nem akadt példa. A mezőny legeredményesebb játékosaként úgy szerzett kilenc akciógólt, hogy a saját posztján kívül irányítóként is feladatot kapott, továbbá a védekezésben is fontos szerepet töltött be.
A 41. születésnapját ünneplő Richard Stochl, valamint Andrej Petro és Radoslav Antl alkotta szlovák trió sokadszor bizonyította hatalmas munkabírását. Az egri közönség óriási tisztelettel csodálja ezeket a nagyszerű sportembereket, akik az MKC legyőzésében is oroszlánrészt vállaltak. A hetek óta bombaformát futó Lezák Áron ezúttal hat találatig jutott, tette mindezt elképesztő magabiztossággal.
A találkozó – fentiek ismeretében, talán nem túl meglepő módon – végig az egri gárda szájíze szerint alakult. A 17. percben 6–6-os állásnál mutatott utoljára döntetlen állást az eredményjelző, a folytatásban már csak a vendéglátók hátát nézte a Mezőkövesd. A második játékrész elején kettős emberhátrány sem zökkentette ki Igor Radojevicséket, s a 48. percben egyetlen lépésre került a kétszámjegyű különbségtől (25–16) az Eger. Ekkor még tudott kozmetikázni az eredményen az MKC, de az 54. percben (28–18) a hazai B-közép legnagyobb örömére kezdődhetett a „kiszámoló”. A végjáték már nem az izgalmakról szólt, a kövesdi Magico Ultras szurkoló csoport érzelmektől sem mentesen, már percekkel a végső dudaszó megszólalása előtt elhagyta a lelátót.
Két vesztes mérkőzés után aratott ismét győzelmet az Eger SBS Eszterházy, így a tabella kilencedik helyén – megelőzve a megyei rivális gyöngyösieket is – vonulhat a karácsonyi pihenőre.

A férfi NB I 14. fordulójában:
Eger SBS Eszterházy–Mezőkövesdi KC 30–22 (15–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
Eger: STOCHL – LEZÁK 6, RADOJEVICS 4, DOBÓ ZS. 9, PETRO 4, Szabó P., ANTL 6 (3). Csere: Repóth (kapus), BAJORHEGYI, KISS G., Dutra 1, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond
Mezőkövesd: KOVÁCS J. – Radnic 2, Grigorjev 4, Grünfelder 1, Trivkovics, LÓKODI 7, Szepesi 3 (3). Csere: Holló B. (kapus), Vukic 1, Vasko, GULAS 4, Pordán, Szelviaszjuk, Kiss R. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 7–6, 24. p.: 11–8, 36. p.: 18–13 42. p.: 22–14, 48. p.: 25–16, 54. p.: 28–18.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.