Közel álltunk a pontszerzéshez

Hatalmas csatában, egygólos vereséget szenvedett a QHB-Eger csapata Budakalászon. A kiélezett végjátékban nüanszokon múlt a pontszerzés.

Ágoston Áron bokasérülése nem jött rendbe, így Marczika Barnabás személyében egyetlen kapussal vágott neki a találkozónak az egri gárda. A 22 éves hálóőr azonban ott folytatta, ahol a NEKA ellen abbahagyta: az első negyedórában hat védést mutatott be, nagyban hozzájárulva ahhoz, hogy a 18. percben 4–6-os állás szerepelt az eredményjelzőn.
A folytatásban azonban nyolcperces egri gólcsend következett, miközben a hazaiak 6–0-ás rohammal lépéselőnyre tettek szert. A vendégek mindent egy lapra téve üldözték ellenfelüket, s az 53. percben 21–21-nél egyenlítettek. Végletekig kiélezett végjáték alakult, ahol mindkét csapat kiharcolhatta volna a győzelmet. A hazaiak győztes találatát bő fél perccel a vége előtt Varjú Martin szerezte.

A férfi NB I. 9. fordulójának mérkőzésén:
CYEB BUDAKALÁSZ–QHB-EGER 24–23 (11–9)
Budakalász, Omszk Park, 250 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
BUDAKALÁSZ: TÓTH M. – VARJÚ M. 5 (1), Raniszavljevics, Kiss B. 3, MIKALIN 3, Juric-Grgic 3, Kovács D. Csere: Váczi D. (kapus),  TYISKOV 3, Tóth Sz. 2, Halász L. 4,  Sinkovits 1, DÁVID M. Edző: Csoknyai István
EGER: MARCZIKA 1 – Lezák 2, Nastaj, KISS G., Zennadi 1, F. Silva 7 (4), TÓTH K. 5. Csere: Tóvizi 1, Kavin 2, Döme, Száva 2, Bajus, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 2–5, 18. p.: 4–6, 24. p.: 8–6, 36. p.: 15–12, 42. p.: 17–15, 48. p.: 19–17, 54. p.: 21–21.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Fotó: Bók Tamás