Közel álltunk a pontszerzéshez

Végletekig kiélezett csatában, egygólos vereséget szenvedett Budakalászon az SBS-Eger együttese.

Negyedóra játék után Pulay Gábor találatával még 7–6-ra vezettünk, a folytatásban azonban csak üldöztük a hazaiakat. Többször is sikerült háromgólos hátrányból egyenlíteni, de a vezetést már nem tudtuk visszavenni. Az utolsó percbe lépve ismét döntetlen állás szerepelt az eredményjelzőn (27–27), a győztes találatot 20 másodperccel a vége előtt szerezték a kalásziak. A végjátékban még 15 másodperc állt rendelkezésre, hogy ismét egyenlítsünk, de a pontot érő találatot már nem sikerült megszerezni.
Ha nehéz is megemészteni a vereséget, fel kell emelni a fejünket és menni tovább, mert a háború még tart.

A férfi NB I. 13. fordulójának mérkőzése:
BUDAKALÁSZ KZRT–SBS-EGER 28–27 (15–12)
Budakalász, OMSZK Park, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 4, Schmid 1, Perisics 3, MIKALIN 5, Juric-Grgic 2 (1), Holpert 1. Csere: DJORDJESZKI (kapus), Dávid M., Maracskó, Tyiskov 1, Fórizs, KISS B. 7 (2), Kovács D., KONCZ 4, Sinkovits. Edző: Csoknyai István
EGER: Balogh T. – Lezák 4, MACHÁC 8, Gavidia, KISS G., BERNATONIS 6, Molnár B. 1. Csere: Seprős (kapus), Tóvizi, Kovács M., Szepesi N., Tóth R. 1, Lakosy, Pulay G. 6 (3), Száva, Szuharev 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–5, 18. p.: 7–7, 24. p.: 12–9, 36. p.: 17–15, 42. p.: 20–18, 48. p.: 22–20, 54. p.: 24–22.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3

Fotó: Bók Tamás