Kupabúcsú döntetlennel

A 26–26-os döntetlen a vendégként szereplő Dabas KC VSE továbbjutását jelentette a férfi Magyar Kupa negyedik fordulójában. A DVTK-Eger a legjobb tizennégy között búcsúzott az idei küzdelmektől.

Az utolsó percben ugyan még meccslabdája volt az egrieknek, a lehetőség azonban kihasználatlanul maradt. Azonos bajnoki osztályban szereplő együttesek mérkőzésén a döntetlen eredmény a vendégeknek kedvez, így hiába zártuk sorozatban negyedik tétmérkőzésüket is veretlenül, búcsúztunk a Magyar Kupa 2018/19-es küzdelmeitől. A dabasiak az elsőtől az 59. percig vezettek, nemegyszer ötgólos előny birtokában kézilabdázhattak. Az utolsó húsz percben 15–20-as állásról kapaszkodtunk vissza, Rolandas Bernatonis az 59. percben egyenlített.
A férfi Magyar Kupa 4. fordulójában:
DVTK-EGER–DABAS KC VSE 26–26 (11–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. V.: Herczeg P., Südi P.
EGER: Lorger – Vaskó 4, Rédei 3, Takács 3 (1), Füzi 4, Bernatonis 1, Molnár B. 3. Csere: Repóth (kapus), Kiss G., Bajorhegyi, Szepesi N., Dobó Zs. 3, Tóth R., Lezák, Hegedüs M. 4, Szepesi I. 1. Edző: Tóth Edmond,
DABAS: Pallag 1 – Országh 3, Lepsényi, Simovics 3, Borsos 2, Szöllősi Sz., Kekezovics 2. Csere: Bíró B. 2, Zakics 7 (3), Perisics 3, Halász L. 1, Ács 1 (1), Tokuda 1. Edző: Tomori Győző.
Az eredmény alakulása. 6 perc: 2–4, 12. p.: 4–7, 18. p.: 6–8, 24. p.: 8–11, 36. p.: 13–17, 42. p.: 18–21, 48. p.: 21–23, 54. p.: 24–26.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.
Továbbjutott: a Dabas KC VSE.