Küzdelmes két pont Kecskemétről

A bajnokság első mérkőzését idegenben, Kecskeméten játszotta az SBS Eger Eszterházy csapata. Az hírös város nem adta könnyen a két pontot, de végül egri győzelem született az első fordulóban.

Kecskeméti TE-Kisokos-SBS Eger-Eszterházy SzSE 22:23 (11:7)
Kecskemét, 300 néző. V.: Búza B., Cseszregi B.
Eger: Kovács J. – Vancsics J., Padla 6, Szabó P. 7 (4), Kocsis Cs. 2, Halász M., Menyhárt 1. Cs.: Szűcs B. 1, Kiss G., Lezák 1, Dobó ZS. 5, Szilágyi D.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3:1, 12. p.: 6:3, 18. p.: 7:6, 24. p.: 9:7, 36. p.: 14:10, 42. p.: 15:13, 48. p.: 18:17, 54. p.: 20:20.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

A találkozó elején az Eger még nem találta a helyét, az első félidőben egyértelműen a Kecskemété volt a főszerep. A hazaiak agresszív védekezése és a gyors támadások láthatóan megnehezítették a vendégek dolgát, a házigazdák 3-4 góllal is el tudtak lépni. Az egriek idegesen, kapkodva játszottak a fiatal, lendületes csapattal szemben. A félidő végére sikerült ugyan felzárkóznia a vendégeknek, ám újabb lendülettel ismét átvette a vezetést a Kecskemét, s végül az első félidőt 11-7-re zárták.

A szünetet követően a játék képe az eddigiekhez hasonlóan folytatódott. Tíz perc játék után továbbra is a hazai csapat dominált, s tartotta 2-3 gólos előnyét. A 45. perc tájékán Szabó Péter hétméteresével feljött egy találatra az Eger, ám gyors válasz született, így visszaállt a kétgólos kecskeméti előny. Pár perccel később újabb büntetőnek örülhettek a vendégek, amit értékesítettek is, majd fordítani is tudtak az eredményen. Ezt követően már fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végjátékra 22-22-vel fordultak. Fél perccel a vége előtt az egriek támadtak, s Padla József szabaddobás utáni átlövéséből újra magukhoz ragadták a vezetést. Hat másodperc maradt csak a meccsből, s az egri időkérés után a házigazdák voltak soron. Dobó Zsoltot szabálytalanság miatt állították ki az utolsó előtti másodpercben, s a házigazdáknak már csak időn túl jutott lehetősége az egyenlítésre, de a magas egri fal és a kapu fölött is elsuhant a labda, így egygólos győzelemmel Rosta István csapata nyerte a találkozót.

Rosta István, az SBS Eger Eszterházy edzője: – Azt gondolom, hogy egy dolognak lehet örülni: a két pontnak, illetve annak, hogy a csapatnak volt tartása mínusz négynél is. Hitünk is volt, erőnk is volt, az tetszett, hogy nem adtuk fel egy percre sem. A védekezésünk stabil volt. Volt pár peches gólunk, a kipattanók hozzájuk kerültek, de aztán volt szerencsés gólunk is a végén.

Ez a kecskeméti csapat nagyon jól játszott. A fiatalos lendületüket jól ki tudták használni és nagyon jó stratégiával, taktikával játszottak. Mi sajnos nem tartottuk be a megbeszélt dolgokat az első félidőben és ezért nagyon mérges vagyok. Nagyon sok technikai hibával játszottunk, nagyon sok volt az egyénieskedés, egy-két teljesítmény pedig kritikán aluli volt. Ezeket nyilván ki kell elemezni és meg kell beszélni, mert ennél nekünk sokkal jobban kell játszanunk. A héten nem ezt beszéltük meg, nekünk nem ezt kellene játszani. Az első félidőben szerzett hét gól a támadó játékunkat minősíti. Rengeteg rossz átlövés, lendületlen játék, sok technikai hiba, szélről nulla gól. El kell beszélgetni néhány játékossal.

A végjáték szerencsésen alakult a mi szempontunkból, de az előtte lévő 59 perc és 54 másodpercben nagyon sok dolog nem tetszett és csak pár dolog volt, ami tetszett. De ha tíz góllal nyerünk az is két pont, ha egy góllal az is két pont. Most csak ez számít.

Ocsovai Zsolt, a KTE-Kisokos edzője: – Készültünk az Egerre, több felvételt is megnéztünk a játékukról. Tudtuk, hogy erős átlövő sorral rendelkeznek, erre tudatosan készültünk. Az ez elleni védekezést 60 percen át nagyon nehéz ugyanolyan intenzitással csinálni. Többnyire azért sikerült. A felső kapufáról levágódó labda, úgy gondolom, hogy nem volt gól, ezt kicsit nehezményezem. Nem csüggedünk, készülünk a Nyíregyháza elleni jövő heti meccsre, ami ismét nagyon nehéz lesz. Gratulálok az Egernek, hiszen egy színvonalas derbin bizonyultak jobbnak.