Magabiztos győzelem, nehéz indulással

A bajnokság 16. fordulójában a Kecskeméti TE csapata látogatott a körcsarnokba, ahol papírforma eredmény született, bár a mérkőzés elején keményen küzdöttek a vendégek.

SBS Eger Eszterházy – Kecskeméti TE 37:22 (20:15)

Eger, körcsarnok, 250 néző. V.: Szécsi M., Szőke I.

Eger: Kőrizs – Lezák 3, Padla 3 (1), Kiss G. 2, Kocsis Cs. 6, Pálos 7, Szabó P. 5. Cs.: Repóth (kapus), Szűcs B. 1, Menyhárt 1, Pánczél 2, Szabó T. 1, Zalai 2, Szilágyi D. 3, Nyeste 1.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:4, 12. p.: 6:7, 18. p.: 8:11, 24. p.: 13:12, 36. p.: 23:16, 42. p.: 28:17, 48. p.: 30:20, 54. p.: 33:20.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Az első félidő nehezen indult a hazaiaknak. A vendég kecskemétiek meglepetésre erős játékkal indítottak, a nyitott védekezéssel az egrieknek meggyűlt a bajuk. A mieink csak a tízedik percben tudtak először egyenlíteni, és csak a 22. percben vették át a vezetést. Azonban a fordulás után elfogyott a vendégek kezdeti lendülete, egyre több hiba csúszott a játékukba, amit az Eger a javára tudott fordítani és egy 8:4-es hajrával megnyugtató előnyre tettek szert. A csapatok 20:15-ös állásnál mehettek szünetre.

A folytatásban is bajnokesélyeshez méltóan dominált az Eger, míg a kecskemétiek teljesen elfogytak az erejükkel. A kapuban Repóth nyújtott jó teljesítményt, a legtöbb gólt szerző Pálos Gábor, Szabó Péter és Kocsis Csaba szereplésével pedig igazi látványos játékot élvezhetett a közönség. Végül papírforma eredmény született, magabiztos, 37-22-es végeredménnyel az Eger nyerte a találkozót. Ezzel a győzelemmel az SBS Eger Eszterházy továbbra is pontelőnnyel áll a tabella élén.

Pálos Gábor, az találkozó legeredményesebb játékosa: – A meccs elején eléggé meglepett minket az ellenfél nyitott védelme, ezért rengeteget hibáztunk, köztük én is, tehát nem mondom azt, hogy jó meccsem volt. Aztán időkérés után rendet tettünk a fejekben, kicsit felgyorsult a játékunk és az első félidő végén át is tudtuk venni a vezetést. A második félidőt magabiztosan kezdtük és nagyarányú győzelmet arattunk. Nem szeretnék senkit sem kiemelni, a második félidőben tényleg látványos kézilabda volt és én is úgy éreztem belülről, hogy mindenki élvezi azt, amit csinál és ennek a játéknak ez a legfontosabb része.