Megingott a védelmünk, lecsapott a Kalász

Nem sikerült fékezni az elmúlt hetekben lendületbe került Budakalászt, amely harminchat gólt szerezve tartotta otthon a két pontot. A védelmünk ezúttal nem tudott felnőni a feladathoz, miközben a játékvezetők kilenc kiállítással súlytották a csapatot.

A helyzeteivel jobban sáfárkodó budakalásziak a 10. perctől kerültek lépéselőnybe, s a szünetre már négygólos előny birtokában vonulhattak. Jelentős fordulatot a második játékrész sem hozott. A rengeteg kiállítással tarkított találkozón a hazaiak nem engedtek a gyeplőn, a mieink pedig ezúttal nem tudtak felnőni a feladathoz. A hajrában 4–1-es sorozattal tette fölényessé győzelmét a házigazda.
Egri részről ezúttal hiányoztak a jó egyéni teljesítmények, emellett sajnos a játékvezetői felfogás sem igazán ízlett. Paprikás hangulatú, szikrázó mérkőzésen míg a hazaiak tíz, addig mi tizennyolc percet játszottunk emberhátrányban.

A férfi NB I. 9. fordulójából pótolt mérkőzésen:
BUDAKALÁSZ–SBS-EGER 36–28 (17–13)
Budakalász, OMSZK Park, zárt kapuk mögött. V.: Bóna Sz., Földesi Cs.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 6, RADNIC 7, Dávid M., Rotim 3, Holpert 2, KONCZ 5. Csere: Boros T. (kapus), PERISICS 10 (6), Tyiskov 1, Prokop 1, Kiss B., Ceranic 1. Edző: Csoknyai István
EGER: Balogh T. – Lezák 6, Rédei 3, Tóth R. 7 (5), Machác 2, Bernatonis 3, Holdosi. Csere: Kiss G., Schmid 4, Kovács M. 1, Szuharev 2, Szepesi N., Száva. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 6–4, 18. p.: 9–7, 24. p.: 14–11, 36. p.: 18–15, 42. p.: 22–17, 48. p.: 25–20, 54. p.: 29–24.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 8/5.

Fotó: Bók Tamás