Megkezdtük a felzárkózást

Első pontjait szerezte a férfi NB I 7–14. helyért zajló rájátszásában az Eger SBS Eszterházy, amely a 2. fordulóban a Komló ellen diadalmaskodott.

A győzelmi kényszer alatt kézilabdázó egriek a remek első félidei hajrának köszönhetően megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrész derekán már kilenc góllal is vezettek (21:12) Radoslav Antlék, ám innen is volt visszaút a baranyaiaknak. A magabiztos előny a hajrára ugyan elolvadt, de a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben.

Tóth Edmomd: – Negyvenöt percig remekül kézilabdáztunk, majd kilencgólos vezetésnél kissé kiengedtünk. A lényeg a két pont, most csak ez érdekel.

Ratko Djurkovics: – Későn ébredtünk. Az első játékrészben végén volt egy nagyon rossz tíz percünk, amit a második félidőben már nem tudunk kijavítani. Eltelt két mérkőzés a rájátszásból és még nem szereztünk pontot. Ideje lenne minden energiát mozgósítani.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–Sport36-Komló 27:25 (16:10)

Eger, körcsarnok, 650 néző. V.: Herczeg, Südi.

Eger: RADULESCU – Vancsics, Padla 2, Radcsenko 1, PETRO 1, SZABÓ P. 7, ANTL 9 (2). Cs.: Kovács J. (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Dobó Zs. 2, Takács, LEZÁK 4, Kocsis 1, Iváncsik Á., Szűcs. Edző: Tóth Edmond.

Komló: Granic – Oszlár, Sebestyén, TRKULJA 4, JERKOVIC 7, Markovics 5 (2), Sunajko. Cs.: Selymes (kapus), Szemikov 3 (1), Nagy Z., Marcsek, Szögi, Szöllősi B. 3, Potics 2, Wéber 1. Edző: Ratko Djurkovics.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:1, 12. p.: 5:5, 18. p.: 9:7, 24. p.: 12:9, 36. p.: 21:12, 42. p.: 22:14, 48. p.: 24:19, 54. p.: 26:21.

Kiállítások: 14, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3.