Megküzdöttünk a pontszerzésért

Gyengébb kezdést követően negyven percen keresztül oroszlánként küzdött az SBS-Eger, amely miután ledolgozta hétgólos hátrányát, akár a győzelmet is megszerezhette volna. Az utolsó tíz percben a Dabas 23–20-as állásról kapaszkodott vissza, így parázs csatában igazságos döntetlen született.

A Tatabánya elleni bravúros győzelem (36–33) alkalmával agyrázkódást szenvedett Kiss Gergő kiesése alaposan megrendítette az egri védelmet, amely húsz percen keresztül rendkívül ingatagnak bizonyult. A Dabas ez idő alatt hétgólos előnyt szerzett (19. perc: 5–12), ami komoly változtatásokra sarkallta Tóth Edmond vezetőedzőt. Az átszervezés eredményesnek bizonyult, hiszen ezt követően új lendületet vett a megyeszékhelyi gárda. A 37. percben sikerült egyenlíteni (16–16), sőt az utolsó tíz percnek már háromgólos előny (23–20) birtokában vághattunk neki. A vendégek egyenlítő találata 48 másodperccel a mérkőzés vége előtt született, majd mindkét kapus bemutatott még egy-egy védést, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen.
A mérkőzés hősei egyértelműen a kapusok voltak, hiszen míg egri oldalon Balogh Tibor tizenegy, addig a vendégeknél Holló Balázs és Podoba János együtt tizennyolc lövést hárított.

A férfi NB I. 16. fordulójában:
SBS-EGER–DABAS KC VSE 26–26 (12–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Medve R., Südi P.
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 3, Szuharev 2, Kovács M., MACHÁC 4, SCHMID 5, Száva 2. Csere: Lezák 3 (1), Rédei 2, BERNATONIS 5, SZEPESI N. Holdosi. Edző: Tóth Edmond
DABAS: HOLLÓ B. – TÓTH Á. 5, Fekete B. 5, Török 5 (3), SZŐLLÖSI SZ. 5, Koller, Laurinyecz 1. Csere: PODOBA (kapus), Garajszki, KENDE 5, Kurucz, Antal Sz., Vaczi M. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 3–7, 18. p.: 5–4, 24. p.: 9–13, 36. p.: 14–16, 42. p.: 18–17, 48. p.: 21–20, 54. p.: 24–22.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3.