Megvan a Gyöngyös skalpja

Tovább robog az Eger SBS Eszterházy! A megyeszékhelyi együttes azok után hogy a Ligakupában kiharcolta a döntőbe jutást, a megyei rivális B. Braun Gyöngyös legyőzésével az NB I-ben is újabb hőstettet hajtott végre. A mieink öt nyeretlenül megvívott összecsapás után, először győztek élvonalbeli csapatként a mátraaljaiak ellen.

Ellentmondást nem tűrően kezdte a találkozót az Eger. A Bajorhegyi Ádám és Kiss Gergő által kiválóan mozgatott védelem remekül állt a lábán, amely Richard Stochl révén parádés kapusteljesítménnyel párosult. Támadásban Dobó Zsolt és Radoslav Antl szállította az egri találatokat zömét, s a 24. percben már nyolcgólos (12–4) vezetés szerepelt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában a hazaiak pontatlanságait kihasználva faragott a hátrányából a vendégcsapat, amely izgalmas második félidőt vetített előre.
A szünet után már kiegyenlítettebb küzdelem zajlott. Állandósult a 3–4 gólos egri vezetés, a gyöngyösieknek csak az utolsó percekben sikerült két gólra felzárkózni, de a Takács Bencéék győzelme nem forgott veszélyben. A második játékrészben sok esetben Inal Aflitulin remek egyéni megoldásai tartották az Egert, emellett Radoslav Antl a rá jellemző harcos játékkal, és a parádés gólokkal került a figyelem középpontjába.

A férfi NB I 23. fordulójának mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 25–22 (13–9)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
Eger: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 2, BAJORHEGYI, KISS G., Petro, ANTL 8 (2). Csere: Repóth (kapus), AFLITULIN 5 (1), Dobó Zs. 4, Takács 3, Vancsics, Szadovij 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond.
Gyöngyös: Hudák – ORSZÁGH 5, Malandrin, Duris 1, Hegedüs M. 3, M. Mikita 1, KOVACSICS 5 (3). Csere: Holló M. (kapus), Becsirovics, Juhász K. 1, Loncar 4, Reznicek, Németh T. 2. Edző: Nigrínyi Tibor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 9–3, 24. p.: 12–5, 36. p.: 15–12, 42. p.: 17–14, 48. p.: 18–15, 54. p.: 21–18.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.