Mélyvíz Bogláron

Második bajnoki mérkőzésén is pont nélkül maradt az SBS-Eger, amely csakúgy mint hazai pályán a Dabas ellen, az újonc NEKA vendégeként is négygólos vereséget szenvedett.

Alaposan beragadt a rajtnál az egri gárda, amely 5–0-ás hazai vezetésnél a 9. percben vette be először a hazaiak kapuját. Az újonc nem lassított, miközben mi továbbra is csak kerestük önmagunkat. Negyedóra játék után már hétgólos különbség szerepelt az eredményjelzőn (11–4).
A 40. percben értük utól ellenfelünket (16–16), de a vezetést már nem sikerült átvenni. A folytatásban ismét az újonc volt eredményesebb, s a hajrára magabiztossá tette a győzelmét.

A férfi NB I. 2. fordulójának mérkőzésén:
NEKA–SBS-EGER 28–24 (14–11)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 200 néző. V.: Altmár K., Horváth M.
NEKA: ALEKSZA 2 – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, KOVÁCS G. 3, Papp T. 3, STRANIGG 5, SISA 5 (2). Csere: PALASICS (kapus), Temesvári, Szeitl L. 1, Mikita B., Krakovszki B. 1, Simotics, Tárnoki, Kiss A. 3, Bendicsek 2. Edző: Sótonyi László
EGER: Balogh T. – Lezák 5 (2), Pulay 2, Machác 3, Kiss G. 1, Bernatonis 2, Tóth R. 6. Csere: Seprős (kapus), Holdosi 1, Tóvizi, Kovács M., Szepesi N., LAKOSY 4, Száva. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0, 12. p.: 8–2, 18. p.: 11–5, 24. p.: 11–7, 36. p.: 16–13, 42. p.: 18–17, 48. p.: 21–18, 54. p.: 25–22.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Fotó: Bók Tamás