Menetelnek az ifjúságiak

Az ifjúságiak zsinórban negyedik mérkőzésükön is diadalmaskodtak, míg az I. osztályban szereplő serdülők sorozatban harmadszor nyertek bajnoki találkozót. Tóth Rajmond (képünkön) a legutóbbi négy meccsen, két korosztályban is mezt húzva harmincöt gólt szerzett. A II. osztályú serdülő csapatunk a listavezetőt szorongatta.

Ifjúságiak, I. osztály, Kelet
A 4. fordulóban:
Orosházi FKSE-Linamar–Eger SBS Eszterházy 29–33 (17–19)
Az egri góldobók: Tóth Rajmond 10, Szepesi Noel 6, Péter Attila 5, Péter Gábor, Hasilló Norbert 4–4, Vörösváczki Tibor 3, Nagy Dominik 1.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4.
Váczi Sándor: – Tartalékosan, de konok győzni akarással gyűjtöttük be az újabb, nagyon értékes két pontot.

Az 5. fordulóban:
Eger SBS Eszterházy–KTE-automatika.hu 30–29 (12–16)
Az egri góldobók: Péter Attila 7, Tóth Rajmond 6, Szepesi Noel, Hasilló Norbert 5–5, Vörösváczki Tibor 4, Péter Gábor, Kovács Ádám, Bartók Levente 1–1.
Kiállítások: 18, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/–.
Következik: DEAC–Eger SBS Eszterházy, október 20., péntek, 17.45.
***

Serdülő, I. osztály, Kelet
Orosházi FKSE-Linamar–Eger SBS Eszterházy 20–22 (10–14)
Az egri góldobók: Tóth Rajmond 9, Vörösváczki Tibor 5, Bakó Brandon Krisztián, Bujdos Áron, Nagy Zsolt Ádám 2–2, Bettembuk Bence, Péter Domink 1–1.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.
Kocsis Csaba edző: – A győzelem mellett nem sok pozitívumot találhattunk ezen a meccsen. Ilyen mennyiségű hibával a saját dolgunkat nehezítettük meg.

Eger SBS Eszterházy–KTE-Kecskeméti Sportisk. 29–27 (13–7)
Az egri góldobók: Tóth Rajmond 10, Vörösváczki Tibor 7, Bakó Brandon Krisztián, Nagy Zsolt Ádám 3–3, Bujdos Áron 2, Bettembuk Bence, Kakuk Roland, Major Bence, Prokaj Dániel 1–1.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. –.
Kocsis Csaba: – Az első harminc percben jól játszva nagy előnyt szereztünk, amely elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy a mérkőzés második részében mindenki hozzá tudjon tenni a csapat győzelméhez.
Következik: DEAC–Eger SBS Eszterházy, október 20., péntek, 16.00.

***

Serdülő, III. osztály, Északkelet
Berettyó MSE–Eger SBS Eszterházy II 33–35 (17–12)
Az egri góldobók: Csépányi Szabolcs 12, Csák Máté 8, Bakó Péter 7, Horváth Marcell 5, Juhász Patrik Valentin 2, Nagy Máté 1.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

Eger SBS Eszterházy II–Kisvárdai KC 28–33 (16–14)
Az egri góldobók: Csépányi Szabolcs 9, Horváth Marcell 5, Csák Máté 4, Döbör Áron, Nagy Máté, Tóth Zoltán 2–2, Cseh Patrik, Bakó Péter, Juhász Patrik Valentin, Csathó Máté 1–1.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.
Benei Ákos edző: – Az első hazai mérkőzésen a listavezető ellen léptünk pályára. Végig szoros, lendületes meccset vívtunk. A végére kicsit elfogytunk. Nagy gratuláció a csapatnak, hogy ilyen szellemben és akarással játszottak. Köszönet a lelkes szurkolótábornak, hogy biztatták a csapatot!
Következik: Szalézi DSE Kazincbarcika–Eger SBS Eszterházy II, október 20., péntek, 15.00.

***

Kisiskolás bajnokág, U10-es korcsoport, Sterbinszky Amália régió, Balassagyarmat, Városi Sportcsarnok
Gyöngyösi KK II–Eger SBS Eszterházy 27–5 (15–0)
Eger SBS Eszterházy–Palóc Pumák KSE 12–19 (8–10)